توصيه مطلب
۰
 
خروج کارگران پاکستانی بدون گرفتن دستمزد از عربستان
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳ جدی ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۵۹

حدود ۵۰ هزار کارگر پاکستانی در پی عدم دریافت تنخواه/ دستمزد خود از شرکت‌های بزرگ سعودی به دلیل بحران اقتصادی در عربستان،‌ از این کشور خارج شدند.

به گزارش خبرگزاری آوا به نقل از افکارنیوز، امجد ملک؛ رئیس هیئت حامی اتباع پاکستانی در عربستان گفت: حدود ۵۰ هزار کارگر پاکستانی طی روزهای گذشته کشور عربستان را به دلیل بحران های اقتصادی شرکت های بزرگ سعودی ترک کرده اند.

وی افزود: علت خروج حدود ۵۰ هزار پاکستانی از عربستان،‌ تاخیر شرکت‌های سعودی در پرداخت دستمزد آنها بوده است. این در حالی است که تعداد اتباع پاکستانی حاضر در عربستان و همراهان آنها به حدود دو میلیون و ۵۰۰ هزار نفر می‌رسد.

گفته می‌شود ۶۵۰۰ پاکستانی شاغل در عربستان حدود ده ماه است که حقوقیدریافت نکردند، همچنین کارگران فیلیپینی و هندی نیز ماه‌هاست که حقوق خود را دریافت نکرده‌اند.

سفارت پاکستان در عربستان پیشتر اقدام به توزیع بسته‌های حمایتی شامل مقداری سهمیه پیاز، گوجه فرنگی، چای و روغن میان کارگران پاکستانی در عربستان کرده بود، برخی شرکت های سعودی هم در ماه‌های اخیر اقدام به اخراج کارگران خارجی از جمله کارگران پاکستانی خود کرده‌اند.

با توجه به تداوم روند کسری بودجه عربستان که بیشتر به دلیل سیاست‌های دردسر ساز این کشور در پایین آوردن بهای نفت در بازارهای جهانی ایجاد شده است، به نظر می رسد رکود فعالیت‌های عمرانی و ساخت و ساز و رکود اقتصاد،از جمله دلایل اخراج کارگران خارجی از این کشور باشد.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 136066