۵
توصيه مطلب
۱
 
امتحان کانکور بخش شبانه دانشگاه هرات، چهارشنبه برگزار ‌می‌شود
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۴ دلو ۱۳۹۱ ساعت ۱۶:۵۲
امتحان کانکور بخش شبانه دانشگاه هرات، چهارشنبه برگزار ‌می‌شود
داکتر عبدالظاهر محتسب زاده؛ رییس دانشگاه هرات به خبرگزاری صدای افغان(آوا) گفت که به تعداد ۱۳۰۰ داوطلب امتحان کانکور اختصاصی، کارت شمولیت در امتحان را اخذ کرده و فردا چهارشنبه راس ساعت ۸ صبح در امتحان شرکت خواهند کرد.
محتسب زاده افزود داوطلبانی که مدرک صنف چهاردهم را از انستیتوت‌های زراعت، تخنیک، دارالعلوم‌های دینی و تربیه معلم به دست آورده اند در این امتحان شامل خواهند بود.
وی در ادامه خاطرنشان ساخت افرادی که بتوانند نمرات معیاری را به دست آورند به دانشکده های ساینس، شرعیات، زراعت و تعلیم و تربیه راه خواهند یافت.
وی با اشاره به حضور گسترده طبقه اناث در این امتحان گفت:"بیش از ۶۰ فیصد این داوطلبین را بخش اناث و حدود ۴۰ فیصد را بخش ذکور تشکیل می‌دهند".
رییس دانشگاه هرات گفت که این دانشگاه، گنجایش و ظرفیت بیش از ۵۰ درصد از این داوطلبین را در دانشکده های مربوطه دارا می باشد.
به گفته وی این امتحان از سوی دانشگاه هرات اخذ شده و نتیجه آن از طرف همین نهاد در ماه حوت سال روان اعلان خواهد شد.
این در حالی است که امتحان کانکور عمومی سال ۱۳۹۱ با شرکت ۱۳۶۰۰ داوطلب چندی پیش برگزار شد که انتظار می رود این دانشگاه حدود ۳۵۰۰ تن از این داوطلبین را جذب کند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 58547
 
 


سارا
۱۳۹۱-۱۱-۲۴ ۱۸:۱۲:۵۱
هر چی بیشتر در زمینه اموزشو تحصیلات کار شوه و سرمایه گذاری شوه باز هم کم است . کشور افغانستان تنها چیزی که بعد از امنیت نیاز دارد نیروی تحصیلکرده است . انشاالله همه اشان موفق شوند (100020)
 
نظیز احمد
۱۳۹۱-۱۱-۲۴ ۲۳:۰۲:۰۹
من یه دانشچویان شهر هرات آرزو موفقیعت میکنم.امیدوارم که با نمره عالی قبول شوند. و به آرزو شان برسند. (100039)
 
مسیح
۱۳۹۱-۱۲-۰۷ ۱۶:۳۳:۳۴
فقط بگو نتایج کی میایهههههههههههههههههههههه (100798)
 
نورآقا فقیری
۱۳۹۲-۰۷-۰۱ ۰۸:۵۲:۲۴
بنده ازخداوندمعتال آرزو موفقیت راخواهانم (119559)
 
عليرضا صديقى
۱۳۹۳-۰۷-۲۶ ۲۳:۰۰:۰۱
من هم بانظرسارا جان موافقم اميدوارم دراين بخش بيشتر توجه صورت بگيرد. دوستانى كه ميخواهند در اين مورد بيشتر بحث كنيم با من عليرضا صديقى تماس (٠٧٩٠١٨٨٧٦٥)بگيرند تا هم كلام شويم.تشكربسيار..... (144431)