توصيه مطلب
۰
 
مهمترین اثر روزه داری در ماه مبارک رمضان کسب تقوا وخودسازی است
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۷ جوزا ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۰۹

مسئول برگزاری  نمایشگاه بزرگ بهار قرآن گفت: روز های طولانی روزه داری را نباید تنها با تحمل تشنگی و گرسنگی سپری کرد بلکه باید به هدف اصلی که همان کسب تقوی و خود سازی است توجه داشت واز این فرصت که خداوند در  اختیار بندگانش  قرار داده استفاه بهینه داشته باشیم.


به گزارش خبرگزاری آوا، حجت الاسلام و المسلمین "عباس حسن زاده"مسئول برگزاری نمایشگاه بزرگ بهار قرآن که از سوی مدرسه حضرت هاجر(س) برگزار شده بود، با اشاره به اهداف روز داری در  ماه مبارک رمضان گفت: با توجه به آیات متبرکه قرآن کریم، کسب تقوی، تذکیه نفس و خود سازی از اهداف مهم روزه داری به شمار می رود.


فعال قرآنی و دینی افزود:  خداوند فرصت های طلایی را در اختیار بندگانش قرار داده تا با استفاده از این فرصتها به خود سازی پرداخته و زندگی فردی و اجتماعی خویش را درجهت سالم تنظیم کرده و دیانت و تقوی را نهادینه سازند.


وی  ادامه داد: روز های طولانی روزه داری را نباید تنها با تحمل تشنگی و گرسنگی سپری کرد بلکه باید به هدف اصلی که همان کسب تقوی و خود سازی است توجه داشت.


حسن زاده  با اشاره به وضعیت نا بسامان کشور گفت: حوادث و رویدادهای تلخ انتحار و انفجار اخیر و کشته و زخمی شدن صد ها تن از هموطنان ما توسط دشمنان قسم خورده این ملت به خصوص در روزهای ماه مبارک رمضان سبب ترس و اظطراب مردم شده است وشکاف های قومی و اختلافات درون حکومتی که آن هم درحقیقت از طرف دشمن رهبری می شود مزید برعلت گشته و مردم را در حالت بلا تکلیفی قرار داده است.


فعال قرآنی  ودینی ابراز داشت:  تنها راه بیرون رفت از تمام مشکلات موجود ایمان داری و رو آوردن به خدا است زیرا تنها ترس از خدا انسان را از خیانت به خود و جامعه باز میدارد.


وی  عنوان کرد: رمضان فرصت مناسب برای بازنگری زندگی فردی و اجتماعی و بر طرف کردن نواقص و کمبودها است، مردم افغانستان بیشتر از همه نیازدارند تا با استفاده از ماه رمضان دست از تفرقه، جنگ و خشونت بر دارند و با الهام گرفتن از دستورات وحیانی و اسلامی کمی به زندگی مسالمت آمیز انسانی فکر کنند.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 144317