توصيه مطلب
۰
 
همکاری ایران در زمینه ترمیم و تصحیح نسخ خطی افغانستان
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۸ سرطان ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۸

رییس آرشیو ملی افغانستان گفت: با توجه به وجود آثار زیاد فرهنگی در آرشیو ملی  نیازمند همکاری‌های ۲ کشور در زمینه رفع نیازمندی‌های آرشیو ملی افغانستان برای ترمیم، تصحیح و فهرست نویسی نسخ خطی می باشیم.

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)،معصومه نظری، رییس آرشیو ملی افغانستان، با حضور در محل رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در کابل و دیدار با رضا ملکی، رایزن فرهنگی ایران ضمن تشکر از همکاری  رایزن فرهنگی ایران گفت: از همکاری‌های همه جانبه رایزن فرهنگی ایران به ویژه اعزام گروه دانش‌افزایی کارکنان آرشیو ملی افغانستان به ایران تشکر می کنیم.

وی افزود: خوشبختانه دوره آموزشی کارکنان آرشیو ملی  افغانستان در  ایران دستاورد های  خوبی داشته است و گروه دانش افزایی آرشیو ملی توانسته اند بهترین نحو  از تجربیات اساتید ایرانی استفاده کنند.

نظری ادامه داد: با توجه به وجود آثار زیادی در  آرشیو ملی برای ترمیم، تصحیح و فهرست نویسی نیازمند ادامه همکاری‌های دولت ایران  در این زمینه و رفع برخی از نیازمندی‌های آرشیو ملی افغانستان می باشیم.

در همین راستا رایزن فرهنگی ایران نیز آمادگی این نمایندگی فرهنگی را برای برگزاری دوره‌های دانش‌افزایی با حضور اساتید برجسته ایرانی در حوزه ترمیم نسخ خطی و فهرست نویسی برای حفظ سرمایه‌های فرهنگی مشترک ایران وافغانستان اعلام کرد.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 146072