توصيه مطلب
۰
 
روخوانی ضعیف آقای وزیر
تاریخ انتشار : شنبه ۱۶ جدی ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۴۳

روخوانی شهزاد گل آریوبی، وزیر مخابرات و تکنالوژی معلوماتی کابینه‌ی حکومت وحدت ملی افغانستان در یک مراسم رسمی که پر از اشتباه بود، مورد انتقاد عام و خاص قرار گرفته است.

به گزارش مانیتورینگ خبرگزاری آوا، اخیرا آقای آریوبی در یک نشست خبری یک متن دری را به دشواری و همراه با اشتباه‌های فاحش خواند. ویدیوی از این روخوانی سپس به گونه‌ی گسترده در میان کاربران شبکه‌های اجتماعی کشور دست به دست شد.

شماری از آگاهان و روزنامه‌ نگاران به شدت از گزینش آقای آریوبی به صفت وزیر و این موضوع انتقاد کردند.

نظری پریانی، روزنامه نگار: "با معرفی چنین شخصی به عنوان وزیر، من به تعهد رییس جمهور نسبت به شایسته سالاری به شدت بی‌باور هستم و به دانش رییس جمهوری شک می‌کنم".

آقای پریانی گفت: "چگونه رییس جمهور از وزیران امتحان می‌گیرد. آیا آقای غنی بی‌سواد است یا موضوع قومی چشم او را کور کرده است".

نعیم نظری رییس شبکه‌ی جامعه‌ی مدنی گفت: "متاسفم هستم که وقتی که رهبران حکومت وحدت ملی از حکومتداری خوب سخن می‌گویند، چنین شخصی را که سواد ابتدایی ندارد، به عنوان وزیر می‌گمارد".

آقای نظری همچنین ابراز تاسف کرد که چگونه مجلس نمایندگان نتوانسته است که چنین نامزد وزیران را تشخیص و به او رای "رد" بدهد.

آقای آریوبی چندی پیش موفق شد که با دریافت ۱۱۵ رای تایید مجلس نمایندگان، به صفت وزیر جدید مخابرات و تکنالوژی معلوماتی به کارش آغاز کند.

عبدالرووف انعامی، عضو مجلس نمایندگان گفت: "یک متن را که می‌خواند مشکل داشت، وقتی که پرسش مطرح شد، کمیسیون‌ها گفت که به زبان پشتو درس خوانده است و در زبان فارسی‌-دری مشکل دارد".

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 155964