توصيه مطلب
۰
 
سومین دور کنفرانس گزارش دهی دولت به ملت در ولایت بامیان برگزار شد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۲ جدی ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۲۳

سومین دور گزارش دهی اداره محلی بامیان به مردم این ولایت در ۷ ولسوالی ولایت بامیان برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، این کنفرانس ها که در ولسوالی های یکاولنگ، پنجاب، ورس، یکاولنگ نمبر ۲، سیغان، کهمرد و ولسوالی شیبر این ولایت برگزار شد حکومت محلی بامیان کارکرد یکساله شان‌ را برای مردم این ولسوالی ها ارایه کرد.

بودجه مصرف شده در سال ۲۰۱۷ میلادی ؛ ۶۱،۶۶۶،۵۳۴ افغانی در ولسوالی شیبر، ۶۰،۵۸۷،۹۶۹ افغانی در ولسوالی سیغان، ۵۵،۴۰۸،۳۵۹ افغانی در ولسوالی کهمرد، ۳۰۹،۳۵۷،۲۶۴ افغانی در ولسوالی پنجاب، ۲۳۱،۸۹۸،۰۲۴ افغانی در ولسوالی ورس، ۱۹۲،۰۳۴،۳۸۸ افغانی در ولسوالی یکاولنگ و ۹۹،۶۲۳،۷۸۱ افغانی در ولسوالی حصه دوم یکاولنگ می‌باشد.

مجموع بودجه های مصرف شده در سطح ولایت بامیان به ۱،۰۱۰،۵۶۶،۳۱۹ افغانی می‌رسد که در بخش های زیربنایی، ساخت مکاتب، اعمار سرک ها، رسیدگی به حوادث، صحت، برنامه های آموزشی و.‌‌.. به مصرف رسیده است.

در این کنفرانس ها که تعداد زیادی از مردم ولسوالی ها نیز اشتراک داشتند از عدم انکشاف متوازن در سطح ولایت انتقاد کرده و از حکومت محلی خواستند تا در تطبیق پروژه های انکشافی بر تمام ولسوالی ها دید یکسان داشته باشد.

نبود سرک، نبود شفاخانه ها و مشکلات عرضه خدمات صحی، مکاتب فاقد تعمیر، نبود خدمات مخابراتی، نبود آب زراعتی و آشامیدنی، از دیگر مشکلاتی بودند که از سوی مردم این ولسوالی ها یاد آوری گردید.

آنان از حکومت خواستند تا در مورد مشکلات آنان توجه جدی داشته باشند و تنها همه ساله کنفرانس گزارش دهی شان را با وعده های بدون عمل برگذار نکنند.

اداره محلی بامیان نیز برای مردم وعده داد تا در قسمت مشکلات تمامی شهروندان رسیدگی کرده و برخی از مشکلات آنان را در سال جاری حل نماید.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 155809