۱
توصيه مطلب
۰
 
'ایستگاه نقاشی کودکان'، شیوه ای برای آشنایی با قرآن
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۱ سرطان ۱۳۹۲ ساعت ۱۳:۴۳
نمایشگاه بهار قرآن در هشتمین روز خود همچنان شاهد حضور گسترده بازدیدکنندگان از اقشار مختلف مردم در مسجد الزهراء کابل بود.
فاطمه محمدی؛ از مربیان جامعة القران کابل در گفتگو با خبرگزاری آوا گفت که از طرف نهاد جامعة القران یک مسابقه قرآنی به شکل مکتوب و طرح سؤال های چهارگزینه ای راه اندازی شده که در پایان نمایشگاه و بعد از اعلام نتایج، برای برندگان مسابقه جوایز نفیسی در نظر گرفته شده است.
به گفته خانم محمدی در این مسابقه شرایط سنی در نظر گرفته نشده و هرکس می تواند تا روز نهم این نمایشگاه شرکت نموده و از امتیاز آن بهره مند شوند.
وی در ادامه افزود که به علاوه تبلیغات شورای عالی قرآنی و راه اندازی مسابقه جهت بالابردن ظرفیت فکری جوانان و نوجوانان، برخی کتاب ها و سی دی های مربوط به علوم قرآنی نیز به نمایش گذاشته شده است.
در همین حال فاطمه موسوی؛ از مسئولین جامعة القرآن و سرپرست غرفه ایستگاه نقاشی کودکان گفت که این نهاد برای رشد استعدادهای کودکان برنامه ای در نظر گرفته است مبنی بر اینکه که هرروز سه تن از کودکان زیر هفت سال انتخاب شده و هنر نقاشی که مربوط به هنرهای قرآنی می شود را کار می کنند و نقاشی های آنان نگهداری می شود.
به گفته خانم موسوی از روز گشایش این نمایشگاه تا پایان آن که حدود ده روز را در برمی گیرد این برنامه ادامه دارد.
او گفت که در پایان نمایشگاه نقاشی های برگزیده کودکان انتخاب می شود و برای بهترین های شان جایزه اعطا می شود.

وی هدف از راه اندازی ایستگاه نقاشی کودکان را آشناساختن آنان با قرآن و آموزه های دینی عنوان کرد؛ زیرا به تایید مسئولین، نقاشی کودکان ساده ترین و بی زحمت ترین شیوه آموزش است.

خانم موسوی همچنین گفت که نمایشگاه بهار قرآن امسال نسبت به سال های دیگر پررنگ تر به نظر می رسد؛ زیرا هم بر تنوع هنری و فرهنگی آن افزوده شده و هم تعداد بازدیدکنندگان افزایش پیدا کرده است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 70946
 
 


صمد
۱۳۹۲-۰۴-۳۱ ۱۵:۳۵:۱۷
اقدام بسیار با ارزش و خوبی است در حهت رشد ذهنی و فکری کودکان و آشنا شدن با فرآن کریم. (113937)