۱
توصيه مطلب
۰
 
در واکنش به تحریم ها؛
آماده باش اردوی کوریای شمالی برای جنگ
تاریخ انتشار : جمعه ۱۸ حوت ۱۳۹۱ ساعت ۱۱:۳۰
رهبر کوریای شمالی در واکنش به تحریم های جدید علیه کشورش و برگزاری یک مانور مشترک بین نیروهای امریکایی و کوریای جنوبی، ارتش این کشور را به حالت آماده باش درآورد.

رهبری کوریای اعلام کرده که پیمان متارکه جنگ با کره جنوبی امضا شده در سال ۱۹۵۳میلادی را از روز دوشنبه هفته آینده و همزمان با آغاز  این مانور "مشترک" لغو می کند.

به گزارش شبکه خبر ایران، به دستور رهبر کوریای شمالی، ارتش این کشور از جمله نیروهای راهبردی برای یک جنگ تمام عیار به حالت آماده باش کامل در آمد.
"کیم جونک اون " که فرماندهی نیروهای مسلح کوریای شمالی را برعهده دارد، پنجشنبه شب و درپی تصویب تحریم های جدید علیه کشورش در شورای امنیت، دستور آماده باش را صادر کرد.

شورای امنیت سازمان ملل تحت فشار امریکا دیروز تحریم های جدیدی علیه کوریای شمالی به تصویب رساند.

به گزارش شبکه خبر ایران، ساعاتی پس از آنکه شورای امنیت سازمان ملل تحریم های سختگیرانه جدیدی را برضد پیونگ یانگ تصویب کرد، کوریای شمالی جمعه اعلام کرد همه «پیمان های منع تجاوز» با کره جنوبی را لغو می کند.

کمیته دولتی اتحاد صلح آمیز دو کوریا در بیانیه ای اعلام کرد: پیونگ یانگ همه قراردادهای منع تجاوز را که پیش از این شبه جزیره درباره آنها توافق کرده بودند، لغو خواهد کرد.

در بیانیه این کمیته که خبرگزاری رسمی و مرکزی کوریای جنوبی آن را بازتاب داد، آمده است‌: به اطلاع سئول می رساند که کوریای شمالی بی درنگ و سریع خط تلفن مستقیم شمال - جنوب را قطع می کند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 60162
 
 


ملالی
۱۳۹۱-۱۲-۱۸ ۱۳:۰۶:۳۱
کوریای شمالی به جای جنگ بهتر است به فکر مردم خودش باشد چون مردم این کشور در شرایطی سختی زندگی میکنند. (102077)