توصيه مطلب
۰
 
تحویل ۴۹ زندانی پاکستانی به مقامات این کشور
تاریخ انتشار : شنبه ۱۴ حوت ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۳۵

افغانستان ۴۹ زندانی پاکستانی را که بر اثر جرائم گوناگونی در افغانستان بازداشت و زندانی شده بودند به مقامات این کشور در مرز مشترک «تورخم» تحویل داد.

به گزارش خبرگزاری آوا، ، مقامات حکومت، ۴۹ پاکستانی را که به دلایل مختلف در افغانستان زندانی شده‌ بودند به مقامات دولت محلی ایالت «خیبرپختونخوا» از طریق مرز تورخم تحویل داد.

مقامات محلی ایالت خیبرپختونخوا اعلام کردند: این افراد به اتهام جرایم جنایی از سوی نیروهای امنیتی افغانستان بازداشت شده بودند که پس از اتمام دوران محکومیت آزاد شدند.

«تی‌ان‌ان» گزارش داد: پس از وقوع حمله اخیر به مقبره «لعل‌شهبازقلندر» در ایالت سند پاکستان که دست‌کم ۸۰ کشته و ۲۰۰ زخمی بر جا گذاشت، جنرال «آصف‌غفور» سخنگوی ارتش پاکستان اعلام کرد: فهرستی از ۷۶ تروریست را به دولت افغانستان سپرده است تا این افراد را به پاکستان تحویل دهند.

حنیف‌اتمر ؛ مشاور امنیت ملی نیز در ارتباط با فهرست تروریست‌ها که توسط پاکستان به افغانستان ارائه شد،گفت: اسلام‌آباد یک فهرست ۷۶ نفری را به کابل داده و ما درباره آن تحقیق می‌کنیم.

وی در گفت‌وگوی تلفنی با «سرتاج عزیز» مشاور امور بین‌الملل نخست‌وزیر پاکستان خواسته بود تا در مورد فهرست تروریست‌های مشهور که بار‌ها از سوی دولت افغانستان به اسلام‌آباد سپرده شده نیز اقداماتی صورت گیرد.

این در حالی است که پس از عملیات‌های اخیر نیروهای امنیتی در پاکستان علیه پناهجویان افغانستانی روند بازداشت دست‌جمعی این مهاجرین تشدید شده است و علی‌رغم تلاش‌های مکرر سفارت افغانستان در اسلام‌آباد برای آزادی آنها نتیجه چندانی کسب نشده است.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 138889