توصيه مطلب
۰
 
اعتراض میلیونی مسلمانان چچنی به کشتار میانمار
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۴ سنبله ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۵۶

رمضان قدیروف: مقام های حکومت میانمار با خودداری از کمک به مسلمانان، سبب مرگ گریزناپذیر آنها شده اند.
به گزارش مانیتورینگ خبرگزاری آوا، بیش از یک میلیون نفر از مسلمانان جمهوری چچن، با برگزاری اجتماعی عظیم در گروزنی پایتخت جمهوری چچن روسیه ضمن اعلام همبستگی با مسلمانان میانمار، خواهان توقف کشتار آنها شدند.

این اجتماع پرشکوه بعد ازظهر دوشنبه در محوطه مقابل مسجد جامع گروزنی برگزار شد و بر اساس اعلام وزارت کشور چچن بیش از یک میلیون نفر در آن شرکت کردند.

رمضان قدیروف رئیس جمهوری چچن در این اجتماع تشکیل یافته از ساکنان مناطق مختلف این جمهوری، خواهان توقف کشتار مسلمانان در میانمار، مجازات عاملان جنایت ها و تعقیب قانونی جنایت های ضدبشری در این کشور شد.

وی خاطرنشان کرد: مقام های حکومت میانمار با خودداری از کمک به مسلمانان، سبب مرگ گریزناپذیر آنها شده و باید هر چه زودتر از تداوم فاجعه انسانی هولناک در این کشور جلوگیری کرد.

رئیس جمهوری چچن همچنین شیوه اقدامات نظامیان و مقام های میانمار را به نگهبانان اردوگاههای آلمان نازی تشبیه کرد و گفت آنها خانه های محقر مسلمانان را به آتش می کشند و انسانها را زنده زنده می سوزانند.

شرکت کنندگان در اجتماع گروزنی در بیانیه ای خواهان اقدام فوری جامعه جهانی برای توقف مسلمان کشی در میانمار و مجازات عاملان این جنایت ها شدند. در بخش دیگر این بیانیه نیز از ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه نیز خواسته شده است، با استفاده از اعتبار جهانی مسکو برای جلوگیری از کشتار مسلمانان اقدام کند.

 

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 149346