توصيه مطلب
۰
 
کرزی در واکنش به کشتار غیرنظامیان در لوگر:
حملات هوایی نیروهای خارجی را متوقف کنید
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۹ سنبله ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۳۷

رییس جمهور پیشین کشور، حمله هوایی در لوگر را که منجر به کشته شدن افراد ملکى گرديد، جنایت بشری و عمل خلاف موازین بین المللی دانسته خواهان توقف هرچه عاجل حملات هوایی نیروهای خارجی در کشور شد.

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا) ، در خبرنامه دفتر مطبوعاتی حامد کرزی ؛ رییس جمهور پیشین کشور آمده است: کرزی، حمله هوایی نیروهای امریکایی بر خانه های مسکونی در ولایت لوگر را که باعث کشته و زخمی شدن افراد ملکی شده، به شدید ترین الفاظ تقبیح کرده است.

این خبرنامه افزوده است: "رییس جمهور پیشین، این گونه عملیات را که باعث ویرانی قریه جات ما می گردد جنایت بشری و خلاف تمام اصول و موازین بین المللی می داند و نگرانی شدیدش را از افزایش تلفات ملکی در کشور به خصوص بعد از اعلام استراتیژی جدید امریکا برای افغانستان ابراز داشته، خواهان قطع هرچه عاجلتر عملیات و حملات هوایی در کشور گردید."

مقام‎های محلی ولایت لوگر گفته اند که ۱۱غیرنظامی، در نتیجۀ حملۀ هوایی نیروهای خارجی در این ولایت جان باختند و ۱۶ تن دیگر، زخم برداشته‌اند.

در سه روز اخیر، این دومین حملۀ هوایی است که در آن‎ تلفات سنگین به غیرنظامیان وارد می‎شود.

سه روز پیش در یک حملۀ هوایی نیروهای خارجی در ولسوالی زیرکوه ولایت هرات، ۱۶ غیرنظامی جان باختند و هفت تن دیگر، زخم برداشتند.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 149147