توصيه مطلب
۰
 
پلان آبرسانی ۲ ساله میان وزارت انکشاف دهات و یونیسف امضا شد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۷ جدی ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۰۲

وزارت احیا و انکشاف دهات و صندوق وجهی سازمان ملل برای کودکان (یونیسف)، میان هم پلان سال‌ های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ آبرسانی را به امضا کردند.

به گزارش مانیتورینگ خبرگزاری آوا و به اساس این پلان، اداره یونیسف بخشی از بودجۀ برنامه‌ ملی آبرسانی و حفظ‌الصحۀ‌ محیطی وزارت احیا و انکشاف دهات را تمویل می‌کند.

مجیب‌الرحمن کریمی، وزیر احیا و انکشاف دهات در مراسم امضای این پلان گفت: «تحت این پلان در دو سال آینده یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر به خدمات آبرسانی و حفظ‌الصحه در دهات دستر‌سی پیدا می‌کنند و یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر در حالات اضطراری از خدمات آب و حفظ‌الصحه در دو سال آینده مستفید خواهند شد.»

برای تطبیق پروگرام حفظ‌الصحه‌ به رهبری مردم، ۶ میلیون و ۳۰۰ هزار دالر تخصیص یافته که ۵۰۰ قریه را تحت پوشش قرار می دهد.

آقای کریمی همچنان بیان نمود که در این پلان، برای ظرفیت ‌سازی، ارتباطات، کیفیت آب و همچنان برای حالات اضطرار و پاسخ دهی در موارد اضطراری ۱۰ میلیون و ۶۷۰ هزار دالر در نظر گرفته شده که وزارت های ذیربط، در آن سهیم خواهند بود.

بر بنیاد این پلان، اداره یونیسف نیز در جریان دو سال آینده برنامه ‌های آموزشی‌ را برای انجنیران مرکزی و ولایتی جهت ارتقای ظرفیت شان در بخش ‌های سروی و دیزاین در نظر دارد و قرار است از طریق ریاست آبرسانی اجرا شود.

همچنان در بخش کنترول کیفیت آب نیز کارمندان آبرسانی ولایات آموزش‌ می بینند تا بتوانند منابع آب را در سطح ولایت‌ها آزمایش کنند.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 156003