توصيه مطلب
۰
 
شورای امنیت: اظهارات عطامحمد نور غیر مسئولانه است
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۳ جدی ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۹

شورای امنیت ملی در واکنش به سخنان عطامحمد نور، والی پیشین ولایت بلخ که گفته بود، شورای امنیت افراد مسلح را به بلخ می‌فرستد، واکنش نشان داد.
این نهاد با نشر خبرنامه‌یی اظهارات آقای نور را« غیر مسئولانه» خوانده است.
به گزارش مانیتورینگ خبرگزاری آوا، در خبرنامه آمده است که چنین اظهارات حکومت افغانستان را در راستای مبارزه‌ی قاطع علیه تروریستان، کمک نمی‌کند.
خبرنامه افزود«این گونه اظهارات متاسفانه به‌هیچ صورت، در راستای مبارزه‌ی قاطع دولت افغانستان بر ضد گروه‌های تروریستی کمک نمی‌نماید.»
شورای امنیت ملی در مورد مهمان‌خانه‌ی در سرک ۱۵ وزیر محمد اکبرخان که از سوی دولت در نظر گرفته شده، گفته است« این مهمان‌خانه از انجینر داوود، والی جدید بلخ است که تدابیر امنیتی آن از سوی ریاست محافظت رجال برجسته، گرفته شده است».
این در حالی است که روز گذشته، والی« مستعفی» بلخ در یک نشستی در شهر مزار شریف گفت که شورای امنیت و امنیت ملی افراد «ولگرد» را مسلح و برای ناامن‌سازی بلخ می‌فرستند.
آقای نور که دیروز (سه‌شنبه، ۱۲ جدی) در میان حامیانش در بلخ سخنرانی می‌کرد، مدعی شد که در یک مهمان‌خانه‌ی شورای امنیت ملی در سرک ۱۵ وزیر محمداکبر خان و یک مهمان‌خانه‌ی امنیت ملی در این ساحه، افراد مسلح برای ناامن‌سازی بلخ فرستاده می‌شود.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 155824