توصيه مطلب
۰
 
برگزاری اولین دوره مسابقات بین المللی دیزاین ساخت پل ماکارونی در کابل
تاریخ انتشار : دوشنبه ۵ میزان ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۰۹

دانشگاه خاتم النبین (ص) با همکاری سازمان سامن بریج رقابت های دیزاین و ساخت پل ماکارونی را با اشتراک ۲۵۰ دانشجو داخلی و خارجی در کابل برگزار کرد.

به گزارش خبرگزاری آوا،سید عبدالقیوم سجادی، رییس دانشگاه خاتم النبین (ص) و مسؤول برگزاری این مسابقه گفت:  هدف از برگزاری این رقابت ها انگیزه بیشتر برای حرکت کردن علمی دانشجویان وتشویق جوانان برای  حضور  در عرصه های  علمی می باشد .


 وی افزود: این اولین ابتکاری است که دانشگاه خاتم النبین (ص) با همکاری سازمان سامن بریج راه اندازی  نموده و  امیدواریم دانشجویان خوب بدرخشند.

سجادی ادامه داد:  دیزاین و ساخت پل ماکارونی می تواند یک محک مهم  برای سیر علمی دانشجویان کشور باشد.

رئیس  دانشگاه خاتم الانبیاء تصریح کرد:  برگزاری چنین رقابت هایی جرقه ا ی علمی در میان دانشجویان و جوانان  خواهد بود  و می تواند تلنگری  برای دولت مردان ما در زمینه توجه به جوانان باشد.

وی ادامه داد: این ابتکار و خلاقیت در حال حاضر بزرگترین جهاد علمی و هنری در کشور می باشد که  توجه دشمنان ما را به خود جلب کرده است.


رئیس  دانشگاه خاتم الانبیاء گفت: این رقابت ها برای اولین بار و به مدت دو روز با اشتراک دانشجویان افغانستانی، ایرانی، ترک، انگلیسی در کابل برگزار می شود.


 فاطمه سروری، مسوول سازمان سامن بریج  نیز  در ادامه اظهار داشت:  ساخت و دیزاین پل ماکارونی برای اولین بار در امریکا برگزار شد و که تصمیم گرفتیم برای  انتخاب  استعاد برتر  دانشجویان وجوانان افغانستانی این مسابقه را  در  افغانستان هم برگزار  کنیم .

وی عنوان کرد: این مسابقات در کشور مجارستان برگزار می گردد و افغانستان سومین کشوری است که میزبان این دوره دیزاین و ساخت پل مکارونی می شود.

مسؤول سازمان سامن بریج در  پایان گفت:   این پل می تواند تا ۴۰۰ کیلو وزن را تحمل کند و امیدواریم که دانشجویان کشور یک رکورد جدیدی را به ثبت برساند.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 131171