دربارهء ما
خبرگزاری صدای افغان(آوا) اولین رسانه‌ای است که پس از سقوط حاکمیت قبلی امارت اسلامی و برسرکار آمدن نظام جمهوری، به صورت غیردولتی در اواخر سال 1380 هجری شمسی تأسیس گردید. اگرچه دست اندرکاران این خبرگزاری سابقه بس طولانی در کار خبری دارند، چنان‌که از سال 1371 با تأسیس خبرگزاری تبیان و پیش از آن، هفته نامه فریاد عاشورا برای اولین بار پا در عرصه کار رسانه‌ای گذاشتند، اما خبرگزاری صدای افغان(آوا) در ادامه همان کار، ولی جدی و حرفه‌ای‌تر در26 حوت/ اسفند سال 1380 توسط سید عیسی حسینی مزاری در شهر کابل تأسیس گردید.
این خبرگزاری فعلا در افغانستان به عنوان یکی ازخبرگزاری‌های مهم و اثرگذار، فعال بوده و تمام برنامه‌های خبری آن از طریق دفتر مرکزی در کابل هدایت می‌گردد. اخبار داخلی علاوه از دفتر مرکزی کابل، از طریق دفاتر پنج‌گانه هرات، مزارشریف، بامیان، قندهار و غزنی تأمین می‌گردد. این دفاتر که هر کدام در ولایت‌های مهم کشور مستقر می‌باشند، ولایات اطراف خود را به عنوان یک زون تحت پوشش خبری قرار می‌دهند. 
خبرگزاری صدای افغان(آوا) بازهم اولین رسانه افغانستانی است که درخارج از کشور، دفتر نمایندگی داشته و بخش مهم اخبار خارجی خود را از طریق دفاتر نمایندگی در جمهوری اسلامی ایران، در شهرهای مشهد، تهران و قم به دست می‌آورد. همکاران ما در سطح اروپا و آمریکا هم در تامین اخبار خارجی همکاری فعالی با خبرگزاری صدای افغان(آوا) دارند.
با روی کار آمدن مجدد حاکمیت امارت اسلامی در افغانستان، خبرگزاری آوا و خبرنگاران آن، برخلاف بسیاری از رسانه‌های دیگر، همچنان در داخل کشور حضور دارند و به اطلاع‌رسانی در محور منافع ملی و مصالح مردم ادامه می‌دهند.
پربازدیدترین