پوسټ کوډ ۸۹۷۷
نیټه خپرول: پنج شنبه ۸ وږی ۱۳۹۷ ۰۹:۲۴

آیت الله العظمی مکارم شیرازی کشتار شیعیان پاکستان را محکوم کرد

گروهي در کويته پاکستان هستند که با عربستان سعودي و امريکا مرتبط اند و روشن است که اعمال خودشان را محکوم نکنند

آیت الله العظمی مکارم شیرازی از مراجع عظام تقلید با محکوم کردن کشتار شیعیان پاکستان از سکوت سازمان‌های بین‌المللی در برابر این جنایات انتقاد کرد. 

آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی صبح چهارشنبه در آغاز درس خارج فقه خود در جمع طلاب در مسجد اعظم قم، کشتار شیعیان پاکستان از سوی وهابیون تندرو و سکوت مجامع جهانی در قبال این جنایات را محکوم کرد.

وی این جنایت را هولناک توصیف کرد و گفت: ما بارها تاکید کرده‌ایم اینها از لشکر مغول بدتر هستند، مغول ها آشکارا زدند، کشتند و غارت کردند، اما اینها افراد بیگناه، زن، مرد، جوان و پیر و کودک را در مسجد به صورت مخفیانه می‌کشند. 

معظم له با بیان این که چرا دنیا و سازمان‌های بین المللی این جنایات را محکوم نمی‌کنند، تصریح کرد: گروهی در کویته پاکستان هستند که با عربستان سعودی و امریکا مرتبط اند و روشن است که اعمال خودشان را محکوم نکنند.

وی ابراز داشت: سخن ما این است که چرا جوامع بین المللی فکری برای این گونه اقدامات نمی‌کنند؟ تا کی باید این جنایات این گونه ادامه پیدا کند و یک عده مظلوم خون شان بیگناه ریخته شود؟ چرا محافل و سازمان‌های بین المللی خفقان گرفته‌اند و هیچ صدای اعتراضی از آنها بلند نمی‌شود.

به گزارش مهر، آیت الله مکارم اضافه کرد: امریکا و عربستان سعودی به وسیله همین‌ها در سوریه جنایت می‌کنند، آن وقت می‌خواهند لیست بلندبالایی از تروریست‌ها را تشکیل بدهند! شما خجالت نمی‌کشید. شما خودتان در صدر این گونه لیست‌ها هستید و وهابیت با پول شما در سوریه و دیگر نقاط جنایت می‌کند.

شیعیان هوشیارتر از آن هستند که دست به مقابله به مثل بزنند

وی این گونه اقدامات را مانعی بر سر راه رشد مکتب اهل بیت(ع) ندانست و تصریح کرد: آنها بدانند از این گونه اقدامات نتیجه ای نخواهند گرفت، شیعیان هوشیارتر از آن هستند که دست به مقابله به مثل بزنند و جنگ مذهبی که هدف آنهاست، تحقق یابد و بحمدلله با وجود اقدامات شما شیعه قویتر شده است.

این مرجع تقلید شیعیان از بی توجهی دولت پاکستان در قبال این گونه جنایات که سابقه هم داشته است، انتقاد کرده و یادآورشد: دولت پاکستان چرا اهمیت نمی‌دهد؟ ای رجال پاکستان شما می‌دانید نخستین چیزی که هر دولتی باید داشته باشد امنیت است، پس چرا این گونه مسائل را ساده می‌گیرید، وقتی این جنایات رخ می‌دهد آبروی شما می‌رود که نمی‌توانید امنیت شهروندان خود را تامین کنید.

وی در ادامه خواستار اعتراض جهانی نسبت به این جنایت هولناک شد و تصریح کرد: نمی‌دانیم تا کی باید این خبرها را بشنویم و غصه دار شویم، باید از تمام دنیا صدا بلند شود، امروز کویته پاکستان است، فردا لندن و واشنگتن و مصر و یک روز هم در عربستان سعودی است.

آیت الله العظمی مکارم شیرازی در پایان یادآورشد: امیدواریم شر اشرار، کفار و دشمنان اسلام از سر مسلمانان و جوامع اسلامی دفع شود.

برچسب‌ها

ستاسو نظر

  • AvaAdvertisement

مربوطه لیکنې

تازه ترین خبرونه

  • AvaAdvertisement