پوسټ کوډ ۸۰۸۱
نیټه خپرول: يکشنبه ۲ غویی ۱۳۹۷ ۱۵:۱۷

دانشجویان کانادایی، محصولات اسرائیلی را تحریم کردند

اين اقدام در تلاش براي پايان دادن به همدستي مسئولان اين دانشگاه کانادا با رژيم اسرائيل در نقض حقوق فلسطينيان انجام شده است.

اتحاديه دانشجويان دانشگاه تورنتوي کانادا اعلام کرد که ۹۷ فی‎صد از اعضاي اين اتحاديه به تحريم محصولات اسرائيلي رأي داده‌اند. 

اين اتحاديه افزود: اين اقدام در تلاش براي پايان دادن به همدستي مسئولان اين دانشگاه کانادا با رژيم اسرائيل در نقض حقوق فلسطينيان انجام شده است. 

در این بیانیه آمده است:" این تحريم، هر شرکتي که از اشغال اراضي اشغالي مردم فلسطين ذي نفع باشد، مانند شرکت سيستم هاي BAE، شرکت نورتوروپ گرومن، لاکهيد مارتين و هولت پاکارد را در بر مي‌گيرد."

به گزارش پرس تی وی، اتحاديه دانشجويان ديگر دانشگاه‌هاي کانادا نیز مانند دانشگاه يورک، دانشگاه رجينا، دانشگاه کارلتون در اتاوا ،به اين کمپين تحريم پيوسته‌اند. ۱۷۱ سازمان غير دولتي در ۹ جولاي ۲۰۰۵ ميلادي دراعتراض به برنامه شهرک سازي اسرائيل در اراضي اشغالي فلسطينيان، کمپين جهاني تحريم اسرائيل را موسوم به (BDS )، راه اندازي کردند.

شهرک‌هاي رژيم اسرائيل از جانب سازمان ملل و اکثر کشورهاي جهان غيرقانوني به شمار می رود، چرا که اراضي محل ساخت آنها در جنگ سال ۱۹۶۷ به دست رژيم مذکور اشغال شد و بنابراين مطابق کنوانسيون ژنو هرگونه ساخت و ساز در اراضي اشغالي ممنوع است.

اين درحالي است که تعدادي صنايع با طيفي از محصولات از جمله آرايشي، آشاميدني و لوازم پلاستيکي در شهرک هاي غير قانوني اسرائيل که در اراضي اشغالي فلسطينيها بنا شده، فعاليت مي‌کنند.

برچسب‌ها

ستاسو نظر

  • AvaAdvertisement

مربوطه لیکنې

تازه ترین خبرونه

  • AvaAdvertisement