سينه زنان و زنجير زنان در حالي که خون حيوانات قرباني شده قدوم آنان را قرمز مي کرد، به ياد تشنه لبان کربلا اشک ماتم برچهره شان جاري بود.

درتاسوعاي حسيني دسته ها و هيات هاي مختلف عزاداري در سراسر ایران با گرمي و شکوه خاصي به ياد دلاورمرد کربلا حضرت ابوالفضل العباس(ع) و ديگر ياران سرور سالار شهيدان به سوگ نشستند. 

همزمان با سراسر کشور جمهوری اسلامی ایران، آيين تاسوعاي حسيني با حضور دو هزار و 500 دسته وهيات مذهبي شهر مشهد مقدس روز شنبه در کنار بارگاه مقدس و نور باران حضرت امام رضا (ع) ميعادگاه صدها عاشق دلسوخته حضرت اباعبدالله الحسين (ع) برگزار شد.
براساس اين گزارش در آغازين ساعات امروز دسته ها و هيات هاي عزادار و سينه زن در خيابان هاي شهر به راه افتادند و مسير حسينيه ها و مساجد را تا حرم مطهر رضوي پياده طي کردند .
خيابان هاي منتهي به حرم حضرت ثامن الحجج (ع) صبح امروز مملو از جمعيت عزادار و سينه زني بود که همگي مي رفتند تا به حضور آن امام همام تسليت عرض کنند .
خيل جمعيت عزادار با ورود به صحن هاي حرم مطهر رضوي با مداحي و سرودن نوحه هاي جانسوز در رثاي صحراي کربلا و علمدار سياه آن حضرت ابوالفضل العباس (ع) سر و سينه مي زنند .
همچنين در شهر مشهد 160خيمه به يادتشنگان صحراي کربلا توسط جوانان عاشق امام حسين (ع) برپاشده که عزاداران با چاي شير گرم پذيرايي مي شدند.
درسطح شهر مشهد ديگ هاي شله نذري در مساجد ،حسينه ها ،هيات هاي عزاداري و خانه هاي عاشقان حضرت حسين (ع) بار گذاشته شده بود و از سياهپوشان به صرف ناهارپذيراي مي شد.
به گزارش ایرنا، به همين مناسبت شهر مقدس مشهد و شهرهاي ولایت خراسان رضوي يکپارچه سياهپوش شده است.


ستاسو نظر

  • AvaAdvertisement

مربوطه لیکنې

تازه ترین خبرونه

  • AvaAdvertisement