پوسټ کوډ 28480
نیټه خپرول: 12 کال عمر
شور حضور و وحدت ميليونها انسان عاشق در سراسر ايران اسلامي و مشهد مقدس كه از نخستين ساعات بامداد امروز به خيابانها آمده بودند تا عاشوراي حسيني را گرامي بدارند خيره كننده و وصف ناشدني بود.
امروز در عاشوراي امام حسين(ع) و ياران باوفايش مشتاقان و دوستداران او در قالب هيأت هاي عزاداري به خيابانها آمدند تا عهد و ميثاقي دوباره با امام و مقتداي خود ببندند و تاكيدي دوباره كنند كه همواره راه او را ادامه داده و يادش را گرامي مي دارند. 

در مشهد مقدس امروز امام هشتم ميهماندار هيأت هاي مذهبي عزاداري است كه از نقاط دور و نزديك به سوي حرمش در حركتند. 

حضور مردم و عزادارن در خيابانها به گونه اي است كه همه جا مملو از جمعيت است و حركت كردن را براي عابران وهيأت ها به شدت دشوار مي كند و هر چه به ميانه‌ي روز نزديكتر مي شويم بر خيل كثير جمعيت افزوده گشته و آنها كه توانسته اند خود را به حرم مطهر ثامن الحجج امام رضا (ع) برسانند باز مي گردند تا حضوري دوباره در مسجد و يا حسينه محل اقامت خود داشته باشند و اندكي از خستگي راه را از تن بزدايند.
امروز خورشيد زمستاني نيز تمام نورش را نثار عزادارن مي كند و درگرماگرم نور افشاني او پرچم هايي به رنگ هاي سياه، سفيد، سرخ، سبز و نارنجي كه در نسيم ملايم باد به حركت در مي آيند، نام حسين(ع) را بالاتر از نام هاي ديگر با خود به يدك مي كشند.
مهاجرين افغانستاني مقيم مشهد نيز امروز در كنار برادران و خواهران ايراني خود در قالب هيات هاي سينه‌زني و زنجير زني به خيابانها آمده و بسوي حرم امام هشتم در حركتند. 

هيات عزاداران حسيني كانون فرهنگي آيت الله بهشتي، هيات زيد شهيد، هيت مسجد صاحب الزمان، عزادارن حسيني مسجدالزهراء قرقي ، كانون فرهنگي شهيد استاد مزاري و برخي ديگر،از هيآت هاي عزادار مهاجرين بود كه در مراسم روز عاشورا حضوري پرشور داشتند. 

گفتني است كه مراسم روز عاشورا در مشهد مقدس تا ساعات پاياني عصر ادامه خواهد يافت و پس از آن عزاداران خو د را براي شركت در شام غريبان امام حسين (ع) و هفتاد و دو تن از يارانش كه در كربلا به شهادت رسيدند، آماده مي كنند و با افرودختن شمع به ياد غريبي اين امام همام و يارانش بر سر و سينه مي زنند و در فراق آنان مي گريند.

ستاسو نظر

  • AvaAdvertisement

مربوطه لیکنې

تازه ترین خبرونه

  • AvaAdvertisement