امروز در تاسوعای حسینی، دلسوختگان و عاشقان مكتب امام حسین (ع) در سراسر جهان از جمله افغانستان، عراق، پاکستان و ایران، با برپایی دسته جات سینه زنی و برافراشتن بیرق ها و برپایی مجالس عزاداری در مساجد و تکایا به سوگ حضرت ابوالفضل العباس (ع) نشستند.
مشاهدات خبرنگار ما در مشهد مقدس از سرک های منتهی به حرم ثامن الحجج امام رضا(ع) حاکیست، عزاداران در قالب دسته های عزاداری بر سر و سینه می زنند و به یاد مصائب شهیدان کربلا اشک ماتم می ریزند .
به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)،مهاجرین افغانستانی مقیم شهر مشهدمقدس نیز که از ابتدای محرم 1433، همه شب با حضور در مجالس عزاداری با حماسه ای که در سال 61 هجری قمری به خون قلم خورد، بیعت تازه کردند، امروز با راه اندازی دسته جات عزاداری، در خیابان ها و كوی ها هم پا با برادران و خواهران ایرانی خود، یاد ایثارگر حماسه كربلا، ابولفضل العباس (ع) را گرامی داشتند.

در حاشیه این مراسم سرشار از حزن واندوه خبرنگار ما با تعدادی از عزاداران گفتگوی کوتاهی انجام داد.
حجت الاسلام و المسلمین سیدعبدالله موسوی نژاد با بیان اینکه اگرچه چندین قرن از واقعه تاریخی عاشورا می گذرد، اما تاکنون به دست فراموشی سپرده نشده، خاطر نشان کرد: امام حسین(ع) و یارانش همچون مشعل فروزانی هستند که نه تنها با گذشت زمان از فروزندگی آنان کاسته نخواهد شد، بلکه روز به روز درخشان تر جلوه می کنند.
وی گ

ستاسو نظر

  • AvaAdvertisement

مربوطه لیکنې

تازه ترین خبرونه

  • AvaAdvertisement