پوسټ کوډ 12353
نیټه خپرول: پنج شنبه 10 زمری 139218:31

سفارت ایران در افغانستان، مسلمانان را به هوشیاری در برابر توطته های دشمنان تاکید کرد

سفارت جمهوري اسلامي ايران در افغانستان در آستانه روز قدس با صدور بيانيه اي به جايگاه والاي قدس شريف در ميان امت اسلامي تاکيد کرد و خواستار توجه بيشتر مسلمانان جهان به قدس و مردم فلسطين شد.

سفارت جمهوري اسلامي ايران در افغانستان در آستانه روز جهانی قدس با صدور بیانیه ای به جایگاه والاي قدس شريف در ميان امت اسلامي تاکید کرد و خواستار توجه بیشتر مسلمانان جهان به قدس و مردم فلسطین شد.
به گزارش خبرگزاری آوا، بخش مطبوعاتي سفارت جمهوري اسلامي ايران در كابل روز پنج شنبه در اين بيانيه با تاكيد به جايگاه والاي قدس شريف در ميان امت اسلامي، نوشت: اعلام روز جهاني قدس از سوي امام خميني(ره)، مساله فلسطين را احيا كرد و در كانون توجه جهانيان قرار داد.
در اين بيانيه با يادآوري بيانات امام خميني(ره) كه اسرائيل را عامل فساد و غده سرطاني در منطقه خواندند، آمده است: رژيم صهيونيستي با تلاش براي ايجاد اختلاف ميان مسلمانان و كشتار مردم مظلوم فلسطين در سرزمينهاي اشغالي و همچنين غصب و تخريب خانه ها و مزارع فلسطينيان و گسترش شهرك سازي، در صدد است تا روياي از نيل تا فرات را محقق سازد.
در بيانيه سفارت ايران با ابراز تاسف از همراهي برخي حكام كشورهاي عربي با توطئه هاي سازش براي تضعيف جبهه مقاومت، آمده است: مذاكرات سازش در طول ۳ دهه اخير نشان داده است كه اعراب بجز امتياز دهي بيشتر به رژيم صهيونيستي و گسترش شهرك سازي در سرزمين هاي فلسطينيان نتيجه اي ملموسي را براي مردم مظلوم فلسطين كسب نكرده اند.
سفارت ايران در كابل با برشمردن ناآرامي ها و تحولات عميق در منطقه خاورميانه از جمله در ليبي، تونس، مصر، سوريه، يمن، عراق و ... مي افزايد: اختلاف افكني در منطقه بخشي از توطئه استكبار غرب و صهيونيسم جهاني عليه مسلمان است تا افكار عمومي كشورهاي منطقه از مسئله اصلي يعني آزادسازي سرزمين قدس منحرف شود.
به گزارش ایرنا، بخش مطبوعاتي سفارت جمهوري اسلامي ايران در افغانستان نوشت: اكنون منطقه در شرايط حساس و تعيين كننده اي قرار گرفته است و تمام تلاش صهيونيست ها در جهت مصادره خيزش ها و قيام هاي اسلامي مردمي در منطقه به نفع منافع نامشروع خود است، لذا هوشياري در برابر فتنه هاي رژيم صهيونيستي و فراموش نكردن مسئله اصلي كه همانا آزاد سازي قدس شريف مي باشد، مي تواند تمام توطئه ها را خنثي سازد.

ستاسو نظر

  • AvaAdvertisement

مربوطه لیکنې

تازه ترین خبرونه

  • AvaAdvertisement