امام خميني (ره) شخصيتي داراي فضايل و محسنات بوده که هرچه نسبت به زندگي ايشان مطالعه شود، فضايل و کمالات او گسترده تر مي شود

از بیست چهارمین سالروز ارتحال حضرت امام خمینی(ره) از طرف بنیاد فرهنگی راه امین با حضور علما، روحانیون، طلاب حوزات علمیه شخصیت های سیاسی و فرهنگی امروز در کابل تجلیل به عمل آمد.

به گزارش خبرگزاری آوا، حجت الاسلام والمسلمین سید فاضل حسینی "ریس بنیاد فرهنگی امین" در این مراسم گفت که اگر همه ملت های مسلمان آن طور که امام خمینی (ره) در برابر استعمار، استبداد و هنجار شکنی ها ایستاد، استقامت کنند به پیروزی می رسند.

وی افزود که راه امام خمینی (ره) راه خدایی بود چرا که به همین دلیل
 توانست در برابر قدرت های شرق و غرب ایستادگی کند و نظام سرمایه داری را بر افکند.
حسینی گفت که امروز می طلبد با پیروی از راه امام وضعیت نا برابر جامعه را نجات دهیم.

وی با اشاره به فرمایش امام خمینی ( ره) " عزت شما در گرو اتحاد و هماهنگی است" گفت که مردم افغانستان با اتحاد و یک پارچگی می توانند بر تمامی مشکلات فایق آیند.

در ادامه حجت الاسلام والمسلین قربان علی عرفانی "رهبر حزب وحدت ملت افغانستان" گفت: امروز در تجلیل از مردی نشسته ایم که در قانون مرز ها نمی گنجد و او مرز ها را در نوردید.
وی افزود که امام تبعیض ها را از میان بر داشت و با اختلافات طبقاتی و قومی مبارزه کرد.

همچنین حجت الاسلام والمسلین استاد مرتضوی "ریس مجمع اهل بیت" بعنوان یکی از سخنرانان این محفل از امام خمینی (ره) به عنوان شخصیت حقیقی نام برد و افزود که ایشان یک فیلسوف، عارف، فقیه و مفسر به تمام معنا بوده است.

وی افزود که امام خمینی (ره) شخصیتی دارای فضایل و محسنات بوده که هرچه نسبت به زندگی ایشان مطالعه شود، فضایل و کمالات او گسترده تر می شود.
مولوی حسام "رییس شورای اخوت اسلامی افغانستان" نیز در این مراسم گفت که امام گام های مثبتی را در بیداری اسلامی برداشته و نظام اسلامی را به عنوان یک مدل جدید ارائه نمود.

همچنین محمد اکبری "نماینده مردم بامیان درشورای ملی" در صحبت های خودش گفت که در میان تمام شخصیت های بر جسته جهان اسلام امام خمینی (ره) چهره درخشانی دارد زیرا او کاری کرد که دیگر بزرگان و مصلحین نتوانست.

به گفته وی امام خمینی علاوه بر یک فقیه، یک سیاست مدار آگاه به زمان بود که در برابر تمام جریان های باطل ایستادگی کرد.

قابل ذکر است که در این مراسم نیز پیام حضرت آیه الله محسنی به مناسبت بیست چارمین سالروز رحلت امام خمینی (ره) قرائت گردید.

Your comment

Related posts

Latest news