برپايي نماز اول وقت در شرايط سخت عاشورا به ما آموخت تا در همه حال براي عبادت و راز و نياز با خدا تلاش و پيرو راه امام حسين(ع) باشيم.

مراسم سوگواری عاشورای حسینی با شکوه وصف ناپذیردسته ها وهیئت های عزاداری مهاجرین افغانستانی درمشهد مقدس برگزار گردید.

با فرارسیدن عاشورای حسینی، و سالروز شهادت ثارالله اباعبدالله الحسين (ع) و یاران با وفايش، مراسم با شکوه عزاداری با حضور هیئت های عزادار مهاجرین افغاني و قشرهای مختلف مردمی در مشهد مقدس برگزار شد.

در این روز حقیقت جویان و دلدادگان اهل بیت عصمت و طهارت با سر دادن ندای "یا حسین(ع)" بر ادامه راه حضرت سید الشهدا تاکید و به یاد مظلومیت و رشادت های اهل بیت به عزاداری و مرثیه سرایی پرداختند.

خيل عزاداران حسيني مهاجرين افغاني مقيم مشهد مقدس به همراه خواهران و برادران ايراني خويش، از ساعات اوليه بامداد امروز (عاشورا) با حركت در خيابانهاي منتهي به حرم رضوي با راه اندازي دسته هاي سينه زني و زنجيز زني و حمل بيرق هاي سياه ، با حضور درحرم مطهر ثامن الحجج حضرت علي ابن موسي الرضا (ع)، شهادت مظلومانه جد غريبش را به آن امام همام تسليت گفتند.

در حاشیه این مراسم آقای سید ظاهرعلوی عضو هیئت چهارده معصوم (ع)، ضمن عرض تسلیت این واقعه به پیشگاه حضرت ثامن الحجج عنوان نمود، مسلمانان باید با تاسی و اقتدای جانانه وعاشقانه به آرمان های بلند امام حسین(ع)، ازانقلاب جاودانه ایشان دفاع و اجازه ندهند این انقلاب آسمانی کمرنگ شود.

وی امر به معروف و نهی از منکر را دو قطب بزرگ دین توصیف و ابراز داشت، در زمان قیام حضرت ابی عبدالله، پر و بال این دو قطب شکسته شده بود و اسلام در معرض انحراف قرار گرفته بود لذا امام حسین(ع) با احساس پاک درونی اش، لازم دانست تا درمقابل بی عدالتی قیام کند.

آقای علوی تاکید کرد: در حقیقت امام حسین(ع) با این اقدام آزاد گی، پایمردی، پاک زیستن و قیام در مقابل دشمنان را به همه جهانیان آموختند.
وی، گاندی، رهبر استقلال خواه هند را یکی از پیروان امام حسین(ع) دانست و خاطر نشان کرد، گاندی با پیروی از راه امام حسین (ع) آزادی و آزاد اندیشی را برای مردم هند به ارمغان آورد.

آقای محمد سادات يكتن از مسولين هیئت هاي مهاجرین افغاني با اشاره به سخنان گهربار امام حسين () گفت: " انما خرجت لطلب اصلاح فی امتی جدی " امام حسین(ع) برای احیای دین اسلام، اصلاح امت و برپایی نماز در مقابل ظلم یزید قیام کردند.
وی اقامه نماز را از مهمترین اهداف حضرت سیدالشهدا برشمرد و اضافه نمود، برپایی نماز اول وقت در شرایط سخت عاشورا به ما آموخت تا در همه حال برای عبادت و راز و نیاز با خدا تلاش و پیرو راه امام حسین(ع) باشیم.

آقای سادات با بیان اینکه چندین قرن از آن واقعه تاریخی می گذرد خاطر نشان کرد، امام حسین(ع) و یارانش همچون مشعل فروزانی هستند که نه تنها با گذشت زمان از فروزندگی آنان کاسته نمی شود بلکه درخشان تر خواهند شد.

وی تاکید کرد، مردم مسلمان به خصوص مهاجرین افغان که در جوار حضرت رضا(ع) هستند باید با اتحاد و هماهنگی پیرو راه امام حسین(ع) باشند و این چراغ های فروزان را برای همیشه تابنده و روشن نگه دارند.

حجت الاسلام انصاری نیز در این روز با شرکت در هیئت های عزاداری از همه مسلمانان خواست تا ادامه دهندگان راه حضرت ثارالله باشند و در برابر حکومت های فاسد ساکت ننشینند.

وی ادامه داد: برهرانسان آزاده و آگاه واجب است تا به منظور امر به معروف و نهی از منکر قیام کنند.

حجت الاسلام انصاری با اشاره به گفته شهيد مطهری خاطرنشان کرد: یزید امروزی همان اسرائیل است که خون مسلمانان را به اشکال مختلف مي ريزد وحسین زمان هم کسی است که ازاهداف امام حسین(ع) پیروی می کند.

به باور این عالم دینی، پیروان حسینی باید فرموده های ابی عبدالله، ائمه معصومین (ع)، پیغمبر و بزرگان دین را سرلوحه زندگی خویش قرار دهند و درحد توان آنها را عملی سازند و در صورتی که عملی در این زمینه انجام ندهند، گرفتارعذاب سخت الهی خواهند شد.

Your comment

Related posts

Latest news