در مراسمی که از سوی نمایندگی کمیته امداد امام خمینی در شهر مزار شریف بمناسبت بیستمین سالروز عروج ملکوتی امام راحل (ره)خمینی (ره) برگزارگردید سخنرانان ضمن تکریم و تجلیل از مقام شامخ معنوی و علمی آن فرزانه روزگار بر تداوم و گسترش اندیشه های امام خمینی از سوی دانشمندان در سطح جهان تاکید نمودند.
در این مراسم مولوی محمد شاه عادلی رئیس شورای اخوت اسلامی ولایت بلخ، طی سخنانی امام خمینی را عالم پرهیزگار , فقیه متبحر, سیاستمدار با تقوا و شخصیت ممتازی خواند که تمامی عمرش را در راه رضای خدا و خدمت به خلق الله سپری نمود.
وی اندیشه های امام خمینی ( ره ) در هدایت و تشویق جهان اسلام برای تحکیم اخوت و برادری در بین مسلمانان جهان را بسیار ارزنده و قابل دقت دانسته افزود: اگرامروزدرمیان مسلمانان سخن از وحدت و برادری و حمایت از مسلمانان و مستضعفان دورترین نقطه جهان مطرح میگردد همگی نشات گرفته از تفکرات و اندیشه های ناب اسلامی آن پیر فرزانه میباشد که برای دنیای اسلام به یادگاد مانده است.
حجه الاسلام والمسلمین سید حیدر هاشمی یکی دیگر از سخنرانان این محفل نیز ضمن برشمردن خصوصیات و ویژگیهای حضرت امام خمینی گفت: خمینی شخصیتی بود که با وجودی که دو دهه از رحلت آن عالم ربانی میگذرد اما هیچ کسی نتوانسته است جای خالی او را در جهان اسلام پر کند و همچون او در قلوب مسلمانان جهان جای داشته باشد.
هاشمی امام خمینی را شخصیت فرا تر از زمان و دارای بینش و بصیرت متعالی دانسته که جز با سائیدن جبین بر آستان پروردگار متعال و پیروی از رسول خدا و ائمه اطهار در مقابل هیچ قدرت مند و زورگویی تسلیم نشد و در راه رسیدن به هدف مقدس خود و شکستن بتهای شیطانی عصر خود با صلابت و اطمینان گام برداشت تا پیروز گردید.
قابل یادآوری این که ریاست علمای شیعه ولایت بلخ و سایر اقشار مردم این ولایت نیز با برگزاری محافل و مجالسی یاد و خاطره آن عزیز سفر کرده را گرامی داشتند.

Your comment

Related posts

Latest news