امروز صبح و در پي کاهش ارزش دالر در برابر ساير اسعار معتبر، بهاي جهاني نفت در بورس‌هاي آسيا افزايش يافت

بهای جهانی نفت خام امروز صبح در بورس‌های آسیا افزایش یافت.

به گزارش خبرگزاری آوا،  امروز صبح و در پی کاهش ارزش دالر در برابر سایر اسعار معتبر، بهای جهانی نفت در بورس‌های آسیا افزایش یافت. خوشبینی تحلیلگران در خصوص پایبندی اعضای اوپک به توافق ماه نوامبر در خصوص کاهش سطح تولیدات نیز یکی دیگر از علل افزایش بهای طلای سیاه عنوان می‌شود.

امروز صبح بهای هر بشکه نفت خام برنت دریای شمال با ۱۹ سنت افزایش به ۵۵ دالر و ۶۴ سنت رسید. هر بشکه نفت وست تگزاس اینترمیدیت (پایه امریکا) نیز با ۱۷ سنت افزایش، ۵۲ دالر و ۵۴ سنت معامله شد.

به گفته تحلیلگران، کاهش ارزش دالر، هزینه خرید نفت را برای مشتریان کاهش می‌دهد و آن‌ها را به خرید طلای سیاه ترغیب می‌کند. دالر در روزهای اخیر ۲.۵ درصد از ارزش خود را در برابر مجموعه‌ای از اسعار معتبر از دست داده است. همچنین به باور کارشناسان، رخدادهای مرتبط با تحلیف روز جمعه دونالد ترامپ می‌تواند بر ارزش دالر و بهای جهانی نفت تأثیرگذار باشد.

این در حالی است که وجود ابهامات در خصوص سیاست‌های مالی دونالد ترامپ و نگرانی‌ها درباره پیامدهای خروج انگلیس از اتحادیه اروپا (برگزیت)، بهای جهانی طلا را نیز افزایش داد. بهای هر انس طلا با ۰.۴ افزایش و با عبور از مرز مهم ۱۲۰۰ دالر، به ۱۲۰۲ دالر رسید.

رویترز نوشت، قرار است ترزا می، نخست‌وزیر انگلیس روز سه‌شنبه درباره خروج این کشور از اتحادیه اروپا سخنرانی کند.

گفته می‌شود وی از مردم خواهد خواست تلخی همه‌پرسی برگزیت را فراموش کنند؛ رخدادی که – به باور تحلیلگران – آغاز دشوار خروج انگلیس از اتحادیه اروپا قلمداد می‌شود.

Your comment

Related posts

Latest news