دفتر شوراي امنيت ملي افغانستان گفته که تا کنون 3 هزار زنداني طالبان از بند رها شده و حکومت آماده است تا مذاکرات بين‌الافغاني را آغاز کند.

دفتر شورای امنیت ملی افغانستان گفته که تا کنون 3 هزار زندانی طالبان از بند رها شده و حکومت آماده است تا مذاکرات بین‌الافغانی را آغاز کند.
 
خبرگزاری صدای افغان(آوا)-کابل: جاوید فیصل سخنگوی دفتر شورای امنیت ملی افغانستان امروز (سه‌شنبه) در یک نشست خبری از آمادگی‌ها برای آغاز مذاکرات بین‌الافغانی با طالبان خبر داده و از این گروه خواست که برای این مذاکرات آماده شوند.
 
او گفت که حکومت افغانستان به منظور اعتمادسازی برای آغاز مذاکرات بین‌الافغانی و حسن نیت، تا اکنون ۳۰۰۰ زندانی طالبان را از بند رها کرده و این روند نیز ادامه خواهد داشت.
 
فیصل افزود "ما از آدرس خود آمادگی کامل را اعلام کرده‌ایم، یک تیم مذاکره کننده که همه‌شمول است آماده شده، مهم است که طالبان از آدرس خود در این بخش مشخص اقداماتی داشته باشند تا این پروسه به پیش برود".
 
او گفت که طالبان در روزهای اخیر بار دیگر خشونت‌‌ها را در بخش‌های این کشور افزایش داده است.
 
سخنگوی دفتر شورای امنیت ملی افغانستان همچنین بیان کرد که گروه طالبان تا کنون ۲۷۷ زندانی را از بند رها کرده است، اما طالبان قبل از این گفته بود که حدود 450 زندانی دولت افغانستان را آزاد کرده است.
 
سهیل شاهین سخنگوی دفتر طالبان، اوایل هفته جاری گفته بود که ۳۸ تن از سربازان حکومت افغانستان را از زندان‌های این گروه در فراه و نیمروز آزاد کرده است.
 
پیش از آن، گروه طالبان گفته بود که ۴۲۰ زندانی دولت افغانستان را در ولایات مختلف از زندان‌های خود آزاد کردند.

Your comment

Related posts

Latest news