واتس‌ اپ از تاريخ اول فبروري در ده‌ها مدل قديمي موبايل هاي هوشمند از کار خواهد افتاد

واتس‌اپ از تاریخ اول فبروری در ده‌ها مدل قدیمی موبایل های هوشمند از کار خواهد افتاد

واتس‌اپ از تاریخ اول فبروری در ده‌ها مدل قدیمی موبایل های هوشمند از کار خواهد افتاد، که یعنی میلیون‌ها نفر دیگر به محبوب‌ترین اپلیکیشن پیام‌رسان دنیا دسترسی نخواهند داشت.

این شرکت - که متعلق به فیسبوک است، ادعا می‌کند جمع‌آوری عمده این اپلیکیشن‌ از موبایل های قدیمی برای حفظ امنیت کاربران ضروری است، چرا که دیگر با به‌روزرسانی و انطباق آن با ویژگی‌های بعضی از موبایل های قدیمی‌تر، کار نخواهد کرد.

منظور از موبایل های قدیمی، هر موبایل آیفونی با سیستم عامل ۸ یا قدیمی‌تر است و همچنین موبایل های اندرویدی که سیستم عامل ۴.۰۳ (معروف به نون بستنی) یا قدیمی‌تر دارند.

با جمع‌آوری مشابهی در اواخر سال ۲۰۱۹، هر کاربری که موبایل ویندوزی دارد، الان دیگر به این اپلیکیشن دسترسی ندارد.

گرچه بعضی از کاربران احتمالا موبایل های جدیدتری خواهند گرفت تا تحت تاثیر این مسئله قرار نگیرند، این راه حل شاید برای همه ممکن نباشد. برای کسانی که نمی‌خواهند یا نمی‌توانند از دست موبایل های قدیمی خود خلاص شوند، فهرستی در ادامه می‌آوریم تا بهترین جایگزین‌های این اپلیکیشن را معرفی کنیم.

تلگرام

می‌توان گفت شبیه‌ترین اپلیکیشن به واتس‌اپ، تلگرام است که بسیاری از ویژگی‌های آن را داشته و حتی چند ویژگی اضافی نیز به کاربران ارائه می‌دهد.

پاول دورف، بنیان‌گذار تلگرام، همواره از واتس‌اپ به خاطر مشکلات امنیتی و تامین حریم خصوصی کاربران انتقاد کرده است - که جدیدترین مورد آن پستی در بلاگ خود، در روز پنجشنبه بود.

این کارآفرین روسی اپلیکیشن واتس‌اپ را «خطرناک» توصیف کرد و بر ادعای سابق خود پافشاری نمود که این اپلیکیشن هرگز امن و ایمن نخواهد بود.

اخطار او در این باره که «در طول ۱۰ سال گذشته واتس‌اپ حتی برای یک روز هم امن نبوده است» ظاهرا در تایید اتفاق اخیر در آغاز ماه جاری میلادی است که مشخص شد تلفن آقای جف بیزوس [بنیان‌گذار و مدیر آمازون] به خاطر یک نقص امنیتی این اپلیکیشن هک شده است.

به همین خاطر، تلگرام با بیش از ۲۰۰ میلیون کاربر، هم‌اینک جایگزین محبوبی برای کاربرانی است که توجه بیشتری به امنیت و حریم خصوصی خود دارند.

وایبر

وایبر- که حدود ۲۶۰ میلیون کاربر دارد،

Your comment

  • AvaAdvertisement

Related posts

Latest news

  • AvaAdvertisement