همایش حمایتی "مجمع نهضت فکری" در تجلیل از ابعاد شخصیتی شهدای مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان و خبرگزاری صدای افغان(آوا) - کابل
تاریخ انتشار : جمعه ۲۲ جدی ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۲۱

به گزارش خبرگزاری آوا، آقای احمدی این مطلب را روز سه شنبه (۱۹ جدی) در همایشی که از سوی مجمع نهضت فکری افغانستان به منظور تجلیل از ابعاد شخصیتی شهدای فکری هفتم جدی در مرکز فعالیت ‌های فرهنگی اجتماعی تبیان با حضور فرهنگیان، جوانان و خانواده های شهدا در کابل برگزار شده بود، بیان کرد.

در این همایش، مسؤولین "مجمع نهضت فکری افغانستان" حمایت همه جانبه خود را از آرمان و اهداف شهدای مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان و رهبری این تشکل فکری، حجت‌الاسلام والمسلمین سید عیسی حسینی مزاری اعلام کردند. مصباح احمدی؛ رییس "مجمع نهضت فکری افغانستان" گفت: در هفتم جدی به اشاره استخبارات منطقه و جهان و به‌وسیله عناصر خون‌خوار و به دور از انسانیت، مردم افغانستان بزرگ‌ترین سرمایه های علمی و فرهنگی خود را از دست دادند و این فاجعه غم‌انگیز یکبار دیگر جامعه فکری را به سوگ نشاند.

در همین حال، اسدالله بهزاد؛ تحلیلگر مسایل فرهنگی نیز در این مراسم، دلیل عمده خلق فجایع در افغانستان را بی‌خبری مردم از علل اصلی و دست‌های ناپاک پشت پرده دانست و تاکید کرد که هنوز مردم به ابعاد گسترده قضایای جاری در کشور پی نبرده اند.

مهدوی یکتن دیگر از سخنرانان این محفل از فعالیت های چشمگیر شهید حجت الاسلام والمسلمین سید عندلیب ضیایی در عرصه علمی فرهنگی یاد کردو گفت: او درکنار تحصیل به تدریس می پرداخت و جوانان را با مسائل اعتقادی و دینی آشنا می ساخت.

سید کاظم کاظمی دیگر سخنران این محفل، نیز گفت: حمله دشمن بر مرکز تبیان یکبار دیگر جامعه فرهنگی افغانستان را به ماتم نشاند و جوانانی را که امید آینده افغانستان بود، از ما گرفت.
او تصریح کرد: اما دشمنان کور دل بدانند که جوانان پاک دل در برابر این پیش آمدها تسلیم نخواهد شد و بیش از پیش علیه توطئه های دشمن ایستادگی خواهد کرد.
او تاکید کرد: توطئه گران پشت پرده نیز بدانند که وقت زوال شان نزدیک است و خون پاک شهدا به زودی آنان را زمینگیر خواهد کرد.

لازم به ذکر است که سخنرانان دیگر این همایش نیز از خاطرات شهدای هفتم جدی یاد کرده و تاکید کردند که تا زنده هستند از آرمان و اهداف شهدا دست بر‌نمی‌دارند.

 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 156243