توصيه مطلب
۰
 
۵۰۰ مهاجر تنها در یک کلیسای ایالتی غسل تعمید داده شده اند
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۹ قوس ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۲۹

در آلمان ظاهرا شمار مهاجرانی که به مسیحیت می گرایند و غسل تعمید داده می شوند، بیشتر از آن است که تصور می شد.

به گزارش آوا به نقل از دويچه وله، مارکوس دروگه، اسقف ایالتی در برلین به خدمات مطبوعاتی پروتستان (ای پی دی) گفت که فقط در کلیسای ایالتی پروتستان برلین – براندنبورگ – شلِزیشه اُبِرلاوزیتس، در مجموع حدود ۵۰۰ پناهجو غسل تعمید داده شده و به این ترتیب مسیحی پروتستان شده اند. او گفت که این در مجموع «یک رقم قابل توجه» است.

این اسقف پروتستان ادامه داد: «ما در سال های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ در کلیسای ایالتی مان مجموعا ۴۳۰ مورد غسل تعمید داشته ایم و هنوز ۶۰ تن در انتظار غسل تعمید هستند. پس می توانیم بگوییم که در مجموع ۵۰۰ آواره غسل تعمید داده شده اند و یا خواهان انجام این آیین هستند».

براساس ارزیابی ها تا به حال تصور می شد که در سرتاسر آلمان تقریبا دو هزار آواره تا به حال غسل تعمید داده شده اند.

دروگه، اسقف کلیسای ایالتی تاکید کرد: «...وقتی که فقط در محدوده کلیسای ما ۵۰۰ آواره غسل تعمید داده شده اند، در سرتاسر آلمان فدرال شمار آن ها باید به بیش از دو هزار تن برسد».

به گفته او بیشتر آوارگانی که پذیرای غسل تعمید شده اند، ایرانی هستند. تعداد معدودی از آن ها از افغانستان، سوریه یا عراق می باشند.

او در ادامه گفت: «بیشتر آن ها بزرگسال هستند و یا این که کل اعضای یک خانواده به همراه هم در درس های آمادگی برای غسل تعمید اشتراک می کنند».

دروگه این راهم رد نکرد که برخی از آوارگان شاید برای پیشبرد دوسیه پناهندگی شان و قبول شدن، علاقمند به غسل تعمید باشند.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 135517