توصيه مطلب
۰
 
ورزش کاران فدراسیون پنجگانه افغانستان نایب قهرمان مسابقات آسیایی هند شدند
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۳ سنبله ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۴۱

تیم ملی ورزش های پنجگانه با کسب مقام نایب قهرمانی آسیا وارد کابل شدند. چهارتن از ورزشکاران تیم ملی فدراسیون ورزش های پنجگانه افغانستان که چندی پیش در رقابت های آسیایی ورزش های پنجگانه در هندوستان شرکت کرده بودند، توانستند دو مدال طلا و چهار نقره را بنام افغانستان رقم بزنند و نایب قهرمان این دور مسابقات شوند.
به گزارش خبرگزاری صدای افغان (آوا(، خوشخال سروری؛ رئیس فدراسیون ورزش های پنجگانه به آوا، گفت که دراین دور مسابقات ورزش کاران بیش از ۱۴ کشور آسیایی اشتراک ورزیده بودند که ورزش کاران افغانستان در بین این کشورها مقام دوم را از آن خود کردند.
به اساس گفته های آقای سروری، ورزش کاران افغانستان در این دور مسابقات، بسیار خوب درخشیدند و با کسب ۲ مدال طلا و ۴ مدال نقره توانستند عنوان نایب قهرمانی را برای مردم افغانستان کسب نمایند.
وی علاوه کرد که سجاد کاپیتان تیم ملی ورزشهای پنجگانه حایز مقام اول و برنده مدال طلا، رامین احمدی حایز مقام اول و برنده مدال طلا، احمدرفاه یورش؛ آمر شمشیر زنی برنده مدال نقره و حایز مقام دوم، فرحت الله؛ ساتنمن قوماندانی قوای پولیس سرحدی نیز توانست مقام دوم را از آن خود سازند.
رئیس فدراسیون ورزش های پنجگانه ابراز داشت که اگر ورزش کاران افغانستان درست حمایت شوند بیش از این میتوانند در مسابقات بین المللی بدرخشند.
آقای سروری گفت، فدراسیون ورزش های پنجگانه با امکانات کمی که در اختیار دارد توانسته جوانان ورزش کار خوبی را تربیه نماید و این جوانان توانسته اند که بیرق افغانستان را در دیگر کشور ها به اهتزار در آورند.
این مسابقات در رشته های شمشرزنی، آب بازی، دوش، نشان زنی و اسب سواری در کشور هند راه اندازی شده بود که ۱۴ کشور اشتراک ورزیده بودند. هند مقام اول، افغانستان مقام دوم و بنگله دیش مقام سوم را از آن خود کردند.
قابل یاد آوریست که هزینه این دور مسابقات از سوی کمیته ملی المپیک، خوشحال سرروی؛ رئیس فدراسیون ورزش های پنجگانه و عبدالهادی ارغندیوال وزیر اسبق اقتصاد پرداخته شده است.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 149837