توصيه مطلب
۰
 
رد پیشنهاد روسیه برای کمک به افزایش امنیت مرزهایش با افغانستان توسط ترکمنستان
تاریخ انتشار : شنبه ۱۰ دلو ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۰۸
روسیه در پی ظهور گروه تروریستی داعش در برخی از نقاط افغانستان، برای افزایش امنیت مرزهای ترکمنستان با این کشور پیشنهاد کمک داده بود که توسط مقامات عشق‌آباد رد شده است.
به گزارش خبرگزاری آوا، سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه گفت: کشورش به ترکمنستان پیشنهاد کمک به افزایش امنیت مرزهای این کشور با افغانستان را داده بود اما مقامات عشق‌آباد این پیشنهاد را رد کرده‌اند.

وی افزود: مقامات روسی از ظهور گروه داعش در برخی از مناطق افغانستان ابراز نگرانی کرده‌اند چرا که بر اساس گزارش یکی از رسانه‌های روسی، برخی از مقامات کابل از پروژه داعش در این کشور حمایت می‌کنند.

همچنین گسترش نفوذ طالبان و دیگر گروهها در شمال افغانستان باعث شد تا مقامات مسکو با مقامات عشق‌آباد در مورد حفاظت از مرزهای این کشور گفت‌وگو کنند.

گفته می شود: طالبان کنترل بسیاری از مناطق افغانستان را در اختیار دارند و این در حالی است که در جدیدترین گزارش بازرس ویژه آمریکا در امور بازسازی افغانستان، طالبان فقط بر ۳۰ درصد از مناطق افغانستان نفوذ دارند.

هر چند برخی از رسانه‌ها از مذاکره مقامات روسی با مقامات طالبان افغانستان خبر دادنده‌اند اما مقامات روسی آن را رد کرده اند و مهمترین موضوع سفر وزیر امور خارجه روسیه به ترکمنستان، را مذاکره در مورد گاز عنوان  میکنند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 122061