توصيه مطلب
۰
 
مرگ ۱۸۰ داعشی در حمله طیاره های روسی
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۸ جوزا ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۱۵

روسیه اعلام کرد که در حمله بمب افکن های روسی به مواضع داعش در سوریه، حدود ۱۸۰ تروریست از جمله دو فرمانده این گروه کشته شدند.

به گزارش خبرگزاری آوا، وزارت دفاع روسیه اعلام کرد: بمب افکن های سوخوی روسیه با حمله به مواضع تروریست های داعشی از تهاجم آنان به فرقه در محاصره دیرالزور و تصرف آن جلوگیری کردند.

 وزارت دفاع روسیه نوشت: نیروی هوافضای روسیه با بهره گرفتن از پهپادهای تجسسی مدتی پیش به نقشه تروریست های داعشی برای حمله به فرقه دیرالزور پی برده بود و عملیات برای دفع تهاجم تروریست ها را طراحی کرد.

وزارت دفاع روسیه در ادامه گزارش خود افزوده است: در جریان این حمله هوایی، تروریست ها متحمل تلفات جانی و خسارات سنگین شده و با از دست دادن حدود ۱۸۰ نفر، ۱۶ موتر مجهز به سلاح سنگین، یک توپ، چهار مقر فرماندهی و انبار سلاح و مهمات آنان نیز منهدم شد.

به نقل از  العالم،در جریان این حمله هوایی دو فرمانده تروریست ها به نام های ابوعمر بلژیکی و ابویاسین المصری نیز کشته شدند.

وزارت دفاع روسیه روز گذشته نیز از کشته شدن بیش از ۳۰۰ تروریست داعشی ازجمله سرکرده آنها خبر داد و عکس مرکز فرماندهی بمباران شده داعش و محل مرگ احتمالی ابوبکر البغدادی سرکرده این گروه تروریستی را در شهر رقه سوریه منتشر کرد.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 144959