توصيه مطلب
۰
 
اقدام متقابل افغانستان/ احضار سفیر پاکستان به وزارت دفاع ملی
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۰ حوت ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۰۷

به دلیل راکت پراکنی های مکرر ، وزارت دفاع ملی افغانستان ، سفیر پاکستان در کابل را به این وزارت احضار کرده است.

به گزارش خبرگزاری آوا ، یک منبع در وزارت دفاع که نمی خواهد نامش در خبر گرفته شود، گفت: سید ابرار حسین سفیر پاکستان مقیم کابل به دستور جنرال قدم شاه شهیم لوی درستیز این وزارت، در اعتراض به احضار سفیر افغانستان مقیم پاکستان به یک پایگاه نظامی، به دفتر معاون اول لوی درستیز احضار شده است.

به گفتۀ منبع، جنرال مراد علی مراد معاون اول لوی درستیز در این دیدار نسبت به ادامه حملات راکتی پاکستان بالای بخش های مرزی افغانستان و تخطی های سرحدی نظامیان پاکستانی نیز اعتراض کرده و خواستار توقف فوری این حملات شده است.

جنرال مراد از سفیر پاکستان خواسته که اعتراض حکومت افغانستان را به مقام های ملکی و نظامی کشور اش برساند و از پرتاب راکت بالای ولسوالی های لعلپور ولایت ننگرهار، سرکانو و خاص کنر ولایت کنر جلو گیری کنند.

افغانستان پس از آن سفیر پاکستان مقیم کابل را به وزارت دفاع احضار کرد که دولت اسلام آباد نیز پس از وقوع انفجار مرگبار در زیارت شهباز لعل قلندر عمر زاخیلوال سفیر افغانستان در این کشور را به یک پایگاه نظامی اش احضار کرده بود.

این در حالیست که وزارت امور خارجه افغانستان نیز پیش از این سفیر پاکستان مقیم کابل را سه بار در پیوند به حملات راکتی نظامیان پاکستانی بالای افغانستان احضار کرده بود.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 138758