توصيه مطلب
۰
 
دنیا محل آموختن عبرتها و تهیه توشه برای سفر پر از خوف و خطر عقبی است
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ جدی ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۱۱

کاروان عمر به سوی وادی مرگ در حرکت است و هر لحظه ی که زمان می گذرد آدمی به این وادی نزدیکتر می شود و دنیا فقط محل آموختن عبرتها و تهیه توشه برای سفر پر از خوف خطر عقبی است.
به گزارش خبر گزاری آوا، مطلب فوق توسط حجت الاسلام و المسلمین سیدرضا حجت در مراسم خاک سپاری مادر جنرال سید ظاهر واثق دست یار اول معاون اول ریاست عمومی امنیت ملی در کابل عنوان شد.
آقای حجت که در جمع از شخصیت های علمی، فرهنگی، سیاسی و اراکین بلند پایه دولتی صحبت می کرد، گفت: حضرت پیامبر(ص) درحدیثی به چگونگی زندگی دنیا اشاره کرده و می گوید: چقدر در دنیا عبرتها زیاد است، اما اعتبار و اهمیت دادن به آن کم.
به گفته او، با وجود اینکه تمام پیامبران الهی و ائمه معصومین(ع) در رابطه با گذر دنیا و عدم جاودانگی آن سخن گفتند، اما اکثریت انسانها چنان زندگی می کنند که گویا برای همیشه در این دنیا باقی هستند.
به گفته وی، از یک نگاه دنیا به دانشگاهی می ماند که یک عده در آن کامیاب می شوند و عده دیگر ناکام می مانند و نتیجه این امتحان را در آخرت به دست می آورند.
آقای حجت در ادامه سخنان خود به مراحل زندگی دنیوی و اخروی نیز اشاره کرد و گفت: اولین مرحله زندگی پشت پدر و بعد از آن مدت ۹ ماه رحم مادر و سپس با تمام فراز و نشیبها انسان پا به جهان طبیعت می گذارد.
مرحله چهارم زندگی به گفته آقای حجت عالم برزخ است که خداوند در قران کریم به صراحت از آن یاد کرده است که البته این زندگی تا روز قیامت ادامه دارد.
حجت اضافه کرد: درعالم برزخ نیز انسان با فراز و نشیبهایی رو برو هستند، یکی عذاب می بیند و دیگری در ناز و نعمت به سر می برد.
به گفته این عالم دینی، کسانیکه در دنیا عمل صالح نداشته است درعالم برزخ آرزو می کند که ای کاش دو باره به دنیا برگردد تا جبران کند آنچه از عمر خویش را به بطالت سپری کرده است، اما از جانب خداوند خطاب می شود که اینجا جای برگشت نیست وباید محصولاتی آنچه در دنیا کاشتید به دست بیاورید.
به گفته او، مرحله پنجم زندگی میدان قیامت و صحرای محشر است، آنگاه که همه خلق اولین و آخرین از خوابگاه خود برون شوند و در محکمه عدل الهی حاضر گردند.
آقای حجت ادامه داد: مرحله ششم میدان حساب است که در آنجا مردم به دو دسته تقسیم می شوند یک عده جهنمی و عده دیگر بهشتی هستند که ندای حضرت حق را لبیک گفته و زندگی پر از ناز و نعمت را در سرای دیگر آغاز می کنند.
آقای حجت تصریح کرد: از دیگاه قرآن و باورهای دینی دنیا اصالت ندارد و محل زندگی دائمی بشر نیست بلکه آنچه مهم است زندگی اخروی است که باید برای بهبود آن در دنیا تلاش کرد.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 136372