توصيه مطلب
۰
 
امروز بالاترین عمل صالح در مسئولیت‌های اجتماعی بحث اخوت و اتحاد است
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۵ ثور ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۰۶

قائم مقام دبیرکل مجمع جهانی تقریب گفت: امروز بالاترین عمل صالح در مسئولیت‌های اجتماعی بحث اخوت، برادری و اتحاد است و بالاترین گناه و خطا در رسالت‌های اجتماعی تفرقه افکنی است.

به گزارش خبرگزاری آوا،  حجت الاسلام و المسلمین سید موسی موسوی؛ قائم مقام دبیرکل مجمع جهانی تقریب طی سخنانی در دیدار با جمعی از علمای افغانستان که در محل مجمع جهانی تقریب برگزار شد اظهار داشت: در شرایطی که استکبار جهانی انواع و اقسام فتنه‌ها را علیه امت اسلامی اجرا می‌کند، دیدار علما و نخبگان مؤثر جهان اسلام بسیار ضروری و اثر‌گذار است.

وی با تأکید بر افزایش دیدار و گفت‌و‌‌گوی علما و نخبگان جهان اسلام با یکدیگر، اظهار داشت: دیدار علما و نخبگان جهان اسلام در شرایط کنونی عبادت است.

قائم مقام دبیرکل مجمع جهانی تقریب خاطر نشان ساخت: امروز بالاترین عمل صالح در مسئولیت‌های اجتماعی بحث اخوت، برادری و اتحاد است و بالاترین گناه و خطا در رسالت‌های اجتماعی تفرقه‌افکنی است.

حجت الاسلام و المسلمین موسوی افزود: امروز تنها راه مقابله با تفرقه افکنی و فتنه‌های دشمنان اسلام این است که علمای مذاهب مختلف اسلامی از نزدیک با یکدیگر گفت و گو داشته باشند و دیدارها و رفت‌وآمدهای آنها افزایش یابد.

وی گفت: جمهوری اسلامی ایران از ابتدای پیروزی انقلاب همواره بر وحدت شیعه و سنی تأکید داشته و این مسئله را در این ۳۸ پیروزی انقلاب به اثبات رسانده است.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 142950