توصيه مطلب
۰
 
ایران؛ مانور ولایت ۹۵؛ آزمایش راکت‌های هوشمند
تاریخ انتشار : دوشنبه ۹ حوت ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۴۲

در دومین روز از مرحلۀ نهایی  مانور بزرگ دریایی «ولایت ۹۵» سیستم  پرتاب راکت‌های هوشمند دریایی دهلاویه برای اولین بار شناورهای هدف را مورد اصابت قرار داده و با موفقیت منهدم کردند.

به گزارش خبرگزاری آوا، در دومین روز از مرحلۀ نهایی مانور/ رزمایش دریایی «ولایت ۹۵»  نیروهای دریایی و عملیات ویژۀ نیروی دریایی راهبردی ارتش  ایران نسبت به انجام تمرینات از پیش تعیین‌شده شامل دفاع از آب‌های سرزمینی و سواحل مشرف بر دریا در منطقۀ مکران اقدام کردند.

بر اساس این گزارش، برای اولین بار سیستم پرتاب راکت‌های هوشمند دهلاویه مورد آزمایش قرار گرفت و پس از پرتاب، شناورهای هدف را منهدم ساختند.

این راکت‌های هوشمند که ساختۀ متخصصان ایرانی است، ضد شناور بوده و به‌صورت لیزری هدایت می‌شود. 

نیروهای ویژه و تکاوران دریایی در این روز از رزمایش انواع مرمی های هوشمند و سلاح‌های بومی اعم از قایق‌های رعد مجهز به SPG۹ و نیز قایق‌های آذرخش مجهز به راکت‌انداز ۱۲۲ میلی‌متری را برای اولین بار با موفقیت مورد ارزیابی قرار دادند.

در این روز از رزمایش سامانۀ تله مدیسین بر بستر فناوری اطلاعات نیز مورد ارزیابی قرار گرفت. با دستیابی به این سامانه این قابلیت به وجود آمده است که دشوارترین اقدامات پزشکی به‌صورت هدایت از راه دور و در شرایط دریانوردی در آب‌های دوردست با موفقیت انجام شود.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 138685