توصيه مطلب
۰
 
وزیر مهاجرت ناروی: پناهجویان قبول نشده و ناشناس را باز داشت کنید
تاریخ انتشار : سه شنبه ۷ سنبله ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۴۵

در آستانه انتخابات پارلمانی ناروی / نروژ در ماه سپتامبر، وزیر مهاجرت این کشور- خانم سیلوی لیستاگ– باز هم خبرساز شده است.

 به گزارش مانیتورینگ خبرگزاری صدای افغان (آوا)،  وی پیشنهاد جدیدی را مطرح کرده است که بر اساس آن تمامی پناهجویانی که بدون مدارک شناسایی به ناروی می آیند و پناهجویان پذیرفته نشده ای که داوطلبانه خاک این کشور را ترک نمی کنند بایستی در داخل کمپ های کاملا محافظت و قرنطینه شده، نگهداری شوند تا پیش از مشخص شدن وضعیت پرونده شان از ورودشان به جامعه جلوگیری شود.

وزیر مهاجرت و همگرایی نروژ این راهکار را راهی برای تامین امنیت و محافظت از شهروندان این کشور در مقابل خطرات احتمالی (از جمله خطر تروریسم) که به عقیده وی می تواند ناشی از حضور این افراد مجهول الحال در جامعه باشد،عنوان کرده است.

این خبر در رزوهای اخیر با واکنش های بسیاری از جمله از سوی شخص نخست وزیر نروژ و همچنین از سوی برخی رهبران و سیاستمداران احزاب پارلمان مواجه شده است.

رهبر حزب دموکرات مسیحی-Knut Arild Hareide– هم در واکنش به این خبر از خانم نخست وزیر نروژ خواسته بود که این پیشنهاد را رد کند.

حزب دموکرات مسیحی نروژ در بسیاری موضوعات اجتماعی و سیاسی با مواضع حزب مهاجرستیز پیشرفت نروژ اختلاف نظر دارد و پیش بینی می شود که ائتلاف این دو حزب به جایی نرسد.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 149007