توصيه مطلب
۰
 
امضاء تفاهم نامۀ همکاری ورزشی بین دانشگاه های افغانستان و انستیتوت های گیتای هند
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۰ جدی ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۰۴

 یک تفاهم نامه همکاری میان فدراسیون ورزشی دانشگاه های افغانستان، گروه انستیتوت های گیتا و شورای تحصیلی افغانستان در هندوستان به امضأ رسید. 
به گزارش مانیتورینگ خبرگزاری آوا، این تفاهم نامه توسط منقوش الدین نسیمی رییس و بنیانگذار فدراسیون ورزشی دانشگاه های افغانستان و آنکوش بانسال رییس گروه انستیتوت های گیتا، مرسل محبوبی کاکر رییس اجراییه شورای تحصیلی افغانها در هندوستان ، به امضا رسید.

به اساس این تفاهم نامه قرار است که مسابقات دوستانه میان محصلان ورزشکار افغانستان و هندوستان در رشته های مختلف ورزشی در آن کشور برگزارشود.

این دو نهاد با فدراسیون ورزشی دانشگاه های افغانستان در رشته های کرکت، فوتبال، والیبال، باسکتبال، هندبال، بوکس، جودو و کاراته باهم همکاری خواهند کرد .

بر اساس این تفاهمنامه، مسابقات دوستانه و کورس های آموزشی کوتاه مدت برای محصلان ورزشکار افغانستان در نظر گرفته شده که در رشته های مختلف ورزشی از ۱۲ تا ۱۵ ورزشکار و هیئت میتواند در هر رشته به این کشور اعزام شوند.
همچنان مصارف هوتل، غذا و ترانسپورت داخلی در هند مربوط به نهاد های متذکره است و اما تکت رفت و برگشت برعهدۀ محصلین خواهد بود.
این تفاهم نامه از ابتدای سال ۲۰۱۸ میلادی تا سال تحصیلی ۲۰۱۹ میلادی قابل تطبیق و اجرا میباشد

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 155668