توصيه مطلب
۰
 
کشته شدن 10 طالب و 14 سرباز در درگیری های شب گذشته شهر غزنی/ سخنگوی والی غزنی: 5 سرباز شهید شده است
تاریخ انتشار : شنبه ۲۰ عقرب ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۳۸

رئیس شورای ولایتی غزنی از شهید شدن ۱۴ سرباز و کشته شدن ۱۰ طالب در نتیجه درگیری های دیشب غزنی خبر می ده، اما سخنگوی والی غزنی می گویند که تنها ۵ نیروی امنیتی شهید شده است.

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، خالقداد اکبری، رئیس شورای ولایتی غزنی در مورد درگیری های دیشب غزنی در تماس با خبرنگار آوا گفت: "شب گذشته نیروهای طالبان بر پوسته های نیروهای امنیتی در منطقه شهباز در مرکز غزنی حمله کرده بودند".

به گفته وی، در نتیجه درگیری که بعد از حمله طالبان صورت گرفته است، ۱۴ سرباز شهید و شماری هم زخم برداشته و یک پوسته نیروهای امنیتی نیز در این منطقه به دست طالبان افتاده است.

اما عارف نوری، سخنگوی والی غزنی در صحبت با خبرنگاران در مورد در گیری های دیشب غزنی تأکید کرد: "دیشب یک پوسته نیروهای امنیتی در منطقه شهباز مورد حمله تهاجمی طالبان قرار گرفته بود که در نتیجه درگیری، ۱۰ طالب مسلح کشته شده و ۵ طالب زخم برداشته اند".

به گفته نوری، در این درگیری ۵ سرباز نیز شهید و ۲ سرباز دیگر زخم برداشته است.

در همین حال ذبیح الله مجاهد، سخنگوی طالبان نیز در تماس با رسانه ها در مورد درگیری های دیشب غزنی اظهار داشته است که در این درگیری ۱۴ سرباز کشته شده و از نیروهای آنان فقط دو تن کشته شده است.

این برای چندمین بار در طول روزهای گذشته است که مرکز ولایت غزنی مورد حمله تهاجمی طالبان قرار می گیرد. چند مدت روز قبل نیز در نتیجه یک درگیری در همین منطقه شهباز مرکز غزنی، چندین نیروی امنیتی و طالبان کشته و زخمی شده بودند. بر این اساس، در درگیری های ماه های اخیر در ولایت غزنی، تلفات نیروهای پلیس به شدت افزایش یافته است.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 152869