توصيه مطلب
۰
 
سکتور صحت در افغانستان، نیاز به حمایت همه جانبه دارد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳ جدی ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۰۵

سید حسن حسینی؛ رییس دفتر  مرکزی خبرگزاری صدای افغان (آوا) طی سخنرانی در مراسم افتتاحیه دومین نمایشگاه طبی افغانستان در کابل گفت: رشد سکتور صحت با در نظر داشت وضعیت موجود در کشور، اهمیت خاصی دارد.
وی برگزاری نمایشگاههای طبی را گام مهم در عرصه پیشرفتهای طبی عنوان کرد و افزود: برگزاری این نوع نمایشگاه ها افزون بر معرفی دست آوردها و محصولات طبی، مردم را نسبت به بهبود سکتور صحت در کشور باورمند می سازد.
رییس دفتر مرکزی خبرگزاری صدای افغان، نارسایی های صحی در کشور به خصوص ولایات دور دست را نگران کننده خواند و گفت: با در نظر داشت وضعیت موجود، لازم است تا در این زمینه سرمایه گذاری های بیشتری صورت بگیرد.
او در ادامه، با اظهار اینکه "عقل سالم در بدن سالم است" افزود: امروزه طب در جهان سیر صعودی خود را طی می کند، اما متاسفانه عده زیادی از مردم افغانستان به خصوص در ولایات دور دست از دست رسی به امکانات معیاری صحی هنوز هم محروم هستند.
آقای حسینی از تمام مردم افغانستان به خصوص حکومت، پارلمان، تاجران ملی و رسانه ها خواست تا دست به دست هم داده و سکتور صحت را در کشور حمایت کنند.
او، همچنان تاکید کرد اگر سکتور صحت در افغانستان مورد حمایت همه جانبه قرار گیرد، دیگر مریضان به خارج از کشور نخواهد رفت.
به گفته این کارشناس رسانه ای؛ به دلیل نبود امکانات کافی صحی در کشور، سالانه پولهای هنگفتی برای تداوی بیماران به بیرون از افغانستان منتقل می شود.
آقای حسینی گفت: خبرگزاری صدای افغان(آوا) به عنوان اولین خبرگزاری خصوصی و بین المللی در کشور و روزنامه انصاف؛ از معتبرترین نشریات افغانستان، بر اساس وظیفه ملی و اسلامی خویش که رساندن صدای مردم، دردها و نیازمندی های آنان به گوش مسئولان است، از هر نوع فعالیتی که برای رشد و شکوفایی سکتور صحی، توسعه اقتصادی، علمی، فرهنگی و اجتماعی حمایت می کند.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 136065