توصيه مطلب
۰
 
خانواده های شهدای حمله هوایی شیندند کمک نقدی دریافت کردند
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۱ سنبله ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۱۹

کمک‌های نقدی ریاست جمهوری به خانواده‌های شهدای حمله هوایی اخیر در ولسوالی شیندند ولایت هرات توزیع شد.

به گزارش خبرگزاری آوا، این کمک‌ها شامل یکصد هزارافغانی به هر خانواده شهید و پنجاه هزارافغانی به هر خانواده مجروح می‌باشد که امروز از سوی والی هرات، مولوی بلوچ مشاور ریاست جمهوری و آقای نورزی معاون شورای امنیت ملی کشور به خانواده‌های شهدا و مجروحان توزیع شد.

هیات اعزامی ریاست جمهوری، از وارد شدن تلفات و خسارات به افراد غیرنظامی در جریان بمباردمان هوایی ابراز تاسف کرد و درعین حال تاکید نمود که به تمام نیروهای امنیتی و دفاعی هدایت داده شده تا در تمام عملیات‌های نظامی از تکرارهمچون حوادث جلوگیری کنند.

"محمدآصف رحیمی" والی هرات نیز موجودیت و فعالیت تروریستان در جوار خانه‌های مردم و خطای انسانی در هدف‌گیری راعامل این واقعه عنوان کرد و گفت: "هیاتی از سوی مقام ولایت به هدف بررسی این رویداد توظیف شده که نتیجه بررسی‌های خود را با مقام عالی ریاست جمهوری و شورای امنیت ملی شریک ساخته است".

قابل یادآوریست که چندی قبل حمله هوایی بر ولسوالی شیندند هرات صورت گرفت در نتیجه‌ی آن بیش از ۲۰ تن از غیر نظامیان کشته و زخمی شدند.

مردم محل می‌گویند که این حمله از سوی نیروهای خارجی انجام شده اما مقام‌های دولتی این موضوع را رد کرده و می‌گویند که حمله را نیروهای داخلی انجام داده‌اند.

ساکنان شیندند می‌گویند که در این حمله هیچ طالبی کشته و هیچ پایگاهی از طالبان نیز تخریب نشده است. طالبان نیز اعلام کردند که در این حمله هیچ طالبی کشته نشده است.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 149736