توصيه مطلب
۰
 
گشایش نُخستن مارکیت بازرگانی زنانه در ولایت بغلان
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۵ حوت ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۳۵

نُخستین مارکیت زنان در ولایت بغلان با حضور  کارکنان زن افتتاح شد.


به گزارش خبرگزاری آوا، خدیجه یقین، ریس امور زنان بغلان که با حضور در  مراسم گشایش  مارکیت زنان در  ولایت بغلان گفت: مارکیت تجارت پیشه و افتتاح شرکت مواد غذایی زنان در شهر پلخمری افتتاح شد که یک دست آورد بزرگ برای زنان محسوب می شود
 
وحیده محسنی، فعال عرصۀ حقوق زن گفت: با ایجاد این قسم دوکان‏ها و این قسم مارکیت‏ها ما میتوانیم  صنایع دستی خود را به راحتی  در  اختیار علاقه مندان و مردم قرار دهیم .


انیسه مشعل،فعال دیگر عرصۀ حقوق زن در بازدید از این مارکیت  اظهار داشت: زنان باید همواره به دنبال حق  وحقوق خود باشند و از گوشه گیری فاصله بگیرند و هیچ وقت خود را تنها فکر نکنند و همیشه فعال باشند.


وجیه سمندری، یکی از فروشندگان این مارکیت گفت: ای دو کان‎ها علاوه بر بالا بردن سطح اقتصادی زنان وترویج صنایع دستی  کمک بزرگی به رُشد اقتصاد زنان در بغلان خواهد داشت.


حنیفه مجید، یکی از خریداران این مارکیت اظهار داشت: این یک نقش بسیار خوب در رشد صنایع دستی زنان  می باشد چرا که زنان می توانند در  این دوکانها صنایع دستی  خود را بفروش  برسانند.


خاطر نشان می شود: این نخستین مارکیت بازرگانی زنان در بغلان می‎باشد که برای زنان بغلان ساخته شده  و تاکنون تنها سه دو کان این مارکیت باز شده است.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 139395