۱
توصيه مطلب
۰
 
250 دانشجوی طب در ایران بورسیه می‌شوند
تاریخ انتشار : شنبه ۹ جدی ۱۳۹۱ ساعت ۱۳:۳۲
بر اساس توافقات انجام شده بین هیات افغانستانی و ایرانی ۲۵۰ دانشجوی رشته طب در ایران بورسیه می شوند.

به گزارش خبرگزاری آوا، داکتر محمد علی محققی، معاون آموزشی وزارت صحت ایران گفت: در شرایط فعلی که افغانستان رو به توسعه حرکت می کند و امنیت بهتری دارد طبعا موضوع آموزش عالی از اهمیت بیشتری برخوردار می شود و ما اعلام آمادگی کردیم برای تربیت نیروی انسانی افغانستان کمک‌های بیشتری انجام بدهیم.

وی افزود: در حال حاضر ۲۰۰ نفر از افغانستانی ‌ها به صورت بورسیه در رشته طب تحصیل می‌کنند و قرار شد ۲۵۰ نفر دیگر به صورت بورسیه و به همین تعداد هم به صورت داوطلب و پرداخت هزینه از طرف کشور افغانستان در ایران در این رشته ادامه تحصیل دهند.

دکتر محمدحسین نیکنام قائم مقام وزارت صحت ایران در امور بین الملل نیز از تشکیل کارگروه ایران و افغانستان در زمینه بهداشت و درمان در ایران خبر داد.

وی گفت: وزیر تحصیلات عالی افغانستان مهمان ما بود و در زمینه مباحث تبادل استاد و دانشجو و برگزاری کانکور مشابه ایران در افغانستان بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

وی افزود: وزیر تحصیلات عالی افغانستان و هیات همراه مایل بودند بعضی از نیازهای شفاخانه ها در حوزه تربیت نیروی انسانی از جانب ایران تامین شود.

به گزارش رسانه های ایرانی، داکتر نیکنام در خاتمه گفت: تبادل دانشجو و استاد هم بین دو کشور انجام می‌شود و مقرر شد با حضور هیات افغانستان در ایران کارگروهی تشکیل شود و راجع به کم و کیف همکاری‌ها صحبت شود.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 55099
 
 


عبدالستار
۱۳۹۱-۱۰-۰۹ ۱۴:۲۸:۰۹
کشور ایران همیشه قول همکاری و مساعدت و پذیرش محصل را داده و هیچوقت به قول خودش عمل نکرده امیدوارم ایندفعه واقعیت داشته باشد (97274)