توصيه مطلب
۰
 
بازسازی سرک ولسوالی پشت‌ِکوه - شهر فراه
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۸ عقرب ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۲۲

کار مجدد قيرريزى سرک ولسوالی پشت‌کوه تا مرکز شهر فراه، پس از ده سال وقفه روز چهارشنبه دوباره آغاز شد.
به گزارش خبرگزاری آوا، کار ساخت اساسی و قیرریزی ۱۲۳ کیلو متر سرک ترانزیتی، در سال ۱۳۸۶ با شرکت ساختمانی کویست قرار داد شده، که هزینه آن به شکل بلاعوض از سوی کشور ایران پرداخت می‌شود.
در همین حال،"سلیم فراهی" سرپرست ریاست فواید عامه ولایت فراه می‌گوید که ۶۳ کیلو متر اين سرک، قبلا به شکل اساسی قیریزی شده بود و اما کار بالاى۶۰ کیلو متر ديگربه دليل ناامنى از ده سال به اينسو متوقف شده بود.
وی افزود که خوشبختانه کار قيرريزى ۶۰ کیلو متر سرک از مرکز ولسوالی پشتکوه تا مرکز شهر فراه، روز گذشته آغاز شد که در مرحله نخست، اين فاصله جغل اندازى وبعدا قیرریزی مي‌گردد.
آقای فراهی افزود که مسووليت تامين امنیت براى ساخت و ساز این سرک را مردم همان ولسوالی به دوش گرفته و نیروهای دولتی در این راستا کدام مسووليت برعهده ندارند.
به گفته آقای فراهی، ساخت این سرک مدت یکسال را در بر می گیرد؛ اما نظارت آن توسط کمیته تخنیکی مشاوران ایرانی و ریاست فوایدعامه ولایت فراه صورت می‌گیرد.
این درحالی است که ولسوالی پشتکوه در٦٠کيلومترى غرب ولایت فراه واقع بوده و از پُردرآمد ترین و همچنین یکی ناامن‎ترین ولسوالی‌هاى اين ولایت محسوب می‌شود، که ۶۳ کیلو متر از بندر شیخ ابونصر فراهی فاصله دارد و همسر حد با کشور جمهوری اسلامی ایران می‌باشد.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 152796