توصيه مطلب
۰
 
افزایش سرسام آور بهای گاز در کشور/ مردم: مسئولان حکومتی از خواب غفلت بیدار شوند
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۹ سنبله ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۵۱

هر سال معمولا با نزدیک شدن فصل سرما، بهای گاز به شکل تدریجی در تمامی نقاط کشور افزایش پیدا می کند اما حال که نزدیک به دو ماه به فضل سرما مانده است و بهای گاز در بازار افزایش یافته و این مسئله شهروندان کشور را نگران کرده است.

به گزارش خبرگزاری آوا، در یک ماه اخیر، بهای گاز در تمامی نقاط افغانستان نزدیک به چهل درصد افزایش پیدا کرده است.

شماری از شهروندان مدعی اند که ارزش گاز مایع هر روز افزایش می یابد اما مسوولان امور در این زمینه هیچ گونه توجه ندارند.

سید کامل، معلم در یکی از لیسه های شهر کابل می گوید که با توجه به معاش اندک ماهوار معلمان ، بهای مواد اولیه مردم بخصوص گازمایع روز به روز افزایش می یابد.

وی افزود که این وضعیت برای همه مردم بخصوص کارکنان پائین رتبه دولتی و معلمان غیر قابل تحمل است و باید مسوولان امور از خواب غفلت بیدار شوند و به مسوولیت های شان در قبال مردم بپردازند.

زمری باشنده قلعه فتح الله کابل می گوید که درمدت یک ماه نرخ گاز مایع از۴۵ افغانی به ۶۰ الی ۷۰ افغانی افزایش یافته و این وضعیت شهروندان را نگران ساخته است.

عبدالوحید باشنده شهر کهنه کابل نیز مسوولان امور را به بی تفاوتی دربرابر بلند رفتن بهای گاز مایع متهم کرد و گفت که بار سنگین ناهنجاری ها را فقط مردم بی بضاعت بدوش میکشند.

وی افزود: سالهاست که چنین وضعیت ها را شهروندان تجربه میکنند اما مسوولان امور در وظایف شان از اخلاص کار نمی گیرند و این امر باعث می شود بهای قیمت اموال هر روز در بازار افزایش یابد.

سید کامل، عبدالوحید و زمری تنها شهروندانی نیستند که از بلند رفتن بهای گاز مایع شکایت دارد، دراین باره چندین کارمند ادارات دولتی و معلمان و اصناف مختلف شهر از بلند رفتن بهای گاز شکایت کردند و از بی توجهی مسوولان انتقاد نمودند.

درهمین حال صمیم صارم، آگاه امور اقتصادی می گوید که با نزدیک شدن فصل سرما، تقاضا استفاده گاز، از سوی شهروندان بلند می رود و این امر سبب بلند رفتن بهای گاز در بازار می شود.

وی تاکید کرد که یک تعداد از تاجران کشور دست به احتکار می زند و در زمان نیاز شهروندان به گاز، با بهای بلند گاز را وارد بازار می کند.

موصوف گفت که ریاست تصدی مواد نفتی مکلفیت دارد که در زمانی که تقاضا از سوی شهروندان بلند می رود، گاز بیشتر را وارد کند.

وی در اخیر اظهار داشت که باید مسئولان حکومتی ذخایر گاز را قبل از فرا رسیدن فصل سرما مملو از گاز مایع نمایند و با آغاز فصل سرما به قیمت مناسب گار به شهروندان عرضه نماید.

بلند رفتن گاز مایع و سایر مواد ازرتزاقی در فصل سرما در افغانستان به دلیل بی تفاوتی سران حکومت هر سال یک امر معمول است و در برخی از موارد در فصل زمستان یک کیلو گاز مایع به ۱۱۰ افغانی هم فرودخته می شود.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 149600