توصيه مطلب
۰
 
روز جهانی قدس؛ مشت کوبنده در دهن استکبار جهانی
تاریخ انتشار : جمعه ۲۶ جوزا ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۳۵

مولوی "ابراهیمی" معاون شورای اخوت اسلامی افغانستان به مناسبت فرا رسیدن روز جهانی قدس، در مصاحبه با آوا، دولت اسرائل را ظالم و ستمگر خاند و تاکید کرد که بربریت و وحشیگیری ازهر آدرسی که علیه انسانیت صورت می گیرد محکوم است.

به گزارش خبرگزاری آوا، او از تمام مسلمانان جهان خواست که با اتفاق و یک صدا جنایت های اسرائل محکوم کند و خاموش ننشینند، زیرا پیامبر اسلام(ص) تاکید کرده است که در برابر انسان های جابر، مستبد و ظالم گفتن حق واجب و سکوت گناه است.

به گفته "ابراهیمی" اسرائل امروز به عنوان یک غده سرطانی پیشرفته در جهان تبدیل شده است که ریشه های آن فراتر از فلسطین و در تمام دنیای اسلام گسترش پیدا کرده است.

او با تاکید بر اینکه در اکثر خشونت ها و جنگهای کشورهای اسلامی دست اسرائل دخیل است افزود: این رژیم تلاش می کند که انسانهای مظلوم را به خاک و خون بکشاند و نفاق را در میان مسلمانان دامن بزند.

به عقیده معاون شورای اخوت اسلامی؛ عمل و بنش رژیم اسرائل از نظر مسلمانان و وجدان انسانی مردود و محکوم است.

به گفته او، امروز هرکسی از اسرائل حمایت کند درحقیقت از ظلم و جنایت علیه بشریت حمایت کرده است در حالیکه به گفته ابراهیمی تقویت ظلم وتضعیف بنیان عدل خلاف دستورات اسلام و قرآن و حتی قانون بشری می باشد.

به گفته این عالم دینی، برجسته ساختن روز قدس که یکی از ابتکارات امام خمینی(ره) می باشد نه تنها بر اهیبت و شکوه مسلمانان می افزاید بلکه مشت کوبنده علیه ظلم و استکبار جهانی نیز می باشد.

او تاکید کرد که مسلمانان جهان باید در برابر جنایات اسرائل موقف روشن داشته باشند و با برجسته ساختن روز قدس این موضعگیری را ثابت بسازند.

او همچنا تاکید کرد که مردم افغانستان وظیفه دینی و اسلامی دارند تا صدای مردم مظلوم فلسطین را به گوش جهانیان برساند.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 144858