توصيه مطلب
۰
 
برخی سناتوران:
امریکا به هدف تشدید جنگ در هلمند 300 سرباز دیگر را اعزام کرده است
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۹ جدی ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۲۷

شماری از اعضای مجلس سنای کشور به اعزام ۳۰۰ نیروی دریایی امریکا به ولایت هلمند واکنش نشان دادند.

به‌گزارش خبرگزاری آوا، شیرمحمد آخندزاده، سناتور ولایت هملند در مجلس سنا در نشست امروز این مجلس گفت: اعزام ۳۰۰ سرباز امریکایی در هلمند نشان دهنده آن است که سال آینده جنگ‌ در این ولایت تشدید بیشتر خواهد شد.

آقای آخندزاده افزود: پیش از این ۵ تا ۱۰ هزار نیروی خارجی در هلمند مستقر بودند؛ ولی نتوانستند امنیت را در این ولایت تامین کنند.

این عضو مجلس سنا در ادامه پرسید که امریکا اکنون با ۳۰۰ سرباز چگونه امنیت در ولایت هلمند را تامین می‌کند؟

ایالات متحده امریکا در تازه ترین مورد اعلام کرده است که ۳۰۰ تن از نیروهای دریایی خود را برای مشاوره و حمایت از نیروهای امنیتی افغانستان به ولایت هلمند در جنوب کشور اعزام می‌کند.

جنرال «راجر بی‌ترنر جونیور» فرمانده ماموریت جدید نیروهای دریایی امریکا در جنوب گفته است که این نظامیان برای مشاوره و حمایت از قول اردوی ۲۱۵ ارتش و فرماندهی ۵۰۵ پولیس ملی در «لدرنیک» پایگاه سابق امریکایی در هلمند مستقر خواهند شد.

وی افزود: این یک ماموریت جنگی است و تفنگداران دریایی امریکا آمادگی لازم برای مواجه با هرگونه تهدیدات امنیتی را خواهند داشت.

«ویلیام دی بیدلر» جنرال ارشد تفنگداران دریایی امریکایی در رابطه با مدت این ماموریت گفت که تفنگداران دریایی تا زمانی که لازم باشد در ولایت هلمند حضور خواهند داشت.

این در حالیست که چند ماه قبل در اوج درگیری‌ها بین نیروهای امنیتی کشور و طالبان در هلمند ۲۰۰ سرباز امریکایی برای حمایت از نیروهای امنیتی در شهر لشکرگاه مرکز ولایت هلمند مستقر شدند.

همچنین یک منبع امنیتى در شهر لشکرگاه گفته بود که این نیروهای امریکایی تلاش دارند تا پایگاهی برای استقرار و پرواز هواپیماهای بدون سرنشین در این ولایت نیز ایجاد کنند.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 136325