توصيه مطلب
۰
 
والی هرات: قیمت مواد سوختی باید کاهش یابد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۷ جدی ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۴

والی هرات بر همکاری بخش خصوصی و تلاش ادارات دولتی به‌ منظور کاهش قیمت مواد سوختی تاکید کرد.
به گزارش خبرگزاری صدای افغان( آوا)، محمد آصف رحیمی؛ والی هرات، روز یکشنبه در نشستی با حضور نمایندگان شورای ولایتی، رؤسای ادارات و مسؤولان اتحادیه واردکنندگان مواد نفتی و گاز مایع، ضمن تأکید بر لزوم کاهش قیمت مواد سوختی، عامل عدم کاهش نرخ مواد سوختی با وجود تصویب کابینه را پایین آمدن ۵۰ درصدی محصول گمرکی محموله‌های گاز مایع و مواد نفتی عنوان کرد.
حدود سه ماه پیش، کابینه دولت، پیشنهاد وزارت مالیه در مورد کاهش محصول مواد سوختی را تائید کرد و مصوب کرد که قیمت این مواد هر سه ماه تعیین و شامل سیستم گمرکی کشور شود.
همچنین دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری در خبرنامه‌ای گفته است که این موضوع در نشست روز یکشنبه کابینه به ریاست اشرف غنی؛ رئیس جمهور در ارگ، مطرح شد.
بر این اساس، محصول گمرکی از ۱۲ درصد به شش درصد، قیمت هر تن پترول و دیزل از ۶۰۰ دالر به ۴۵۰ دالر و قیمت سوخت طیاره از ۱۱۶۵ دالر به ۴۵۰ دالر کاهش یافت.
والی هرات ضمن اشاره به مشکلات شهروندان و عدم تغییر در نرخ مواد نفتی، دستور داد تا ادارات ذیربط با در نظرداشت مشکلات شهروندان آسیب‌پذیر در راستای تطبیق فیصله کابینه و کاهش نرخ مواد سوختی، اقدام لازم را به‌عمل آورند.
در حال حاضر، یک کیلو گاز مایع در برخی نقاط شهر هرات به قیمت ۵۰ تا ۵۵ افغانی و یک لیتر تیل به قیمت ۴۰ تا ۴۵ افغانی به فروش می‌رسد.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 155982