توصيه مطلب
۰
 
کارشناس لبنانی
فشارعربستان و قطر به سوریه برای منافع آمریکاست
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۵ دلو ۱۳۹۰ ساعت ۱۱:۰۰
این موضع گیری به معنای تلاش برخی از اعضای اتحادیه عرب برای خدمات رسانی به منافع آمریکا و اعمال فشار بر کشورهای حامی مقاومت نظیر ایران و سوریه در منطقه است.
فشارعربستان و قطر به سوریه برای منافع آمریکاست
کارشناس سیاسی لبنانی گفت عربستان و قطر برای خدمت رسانی به منافع آمریکا در منطقه بر سوریه اعمال فشار می کنند.
«فیصل عبدالساتر» در گفتگو با شبکه تلویزیونی الجزیره از بیروت درباره تصمیم اخیر اتحادیه عرب درخصوص سوریه گفت تصمیم اخیر اتحادیه عرب به معنای نابودی حل و فصل عربی برای حل بحران سوریه است.

این اتحادیه از ساختار عربی خارج و در ساختار دیگری قرار گرفته است. اختلافاتی که میان تیم الدابی رئیس هیات ناظران اتحادیه عرب در سوریه و وزیر خارجه قطر رخ داده است،نیت برخی از کشورهای عربی برای ارجاع پرونده سوریه به شورای امنیت را برملا کرد. اظهارات الدابی مبنی بر این که ارتباطی با تصمیمات سیاسی اتحادیه عرب ندارد به این معنا است که مواضع این اتحادیه همسو با بحران سوریه نیست.

این تفاوت در موضع گیری به معنای تلاش برخی از اعضای اتحادیه عرب برای خدمات رسانی به منافع آمریکا و اعمال فشار بر کشورهای حامی مقاومت نظیر ایران و سوریه در منطقه است.
به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا) به نقل از واحد مرکزی خبر ایران، برخی از اعضای اتحادیه عرب که قویا از گروه های مخالف سوریه حمایت می کنند، بهتر است این گروه ها را به گفتگو با دولت سوریه وادار کنند.

وی درباره درخواست اتحادیه عرب برای افزایش اختیارات معاون بشار اسد رئیس جمهور سوریه تصریح کرد این درخواست اتحادیه عرب به معنای هدف قرار دادن نماد نظام سیاسی سوریه است و ملت سوریه چنین خواسته ای را نمی پذیرد.

سوریه همکاری خوبی با هیات ناظران اتحادیه عرب دارد و همه امکانات خود را در اختیار این ناظران قرار داده است. برخی از کشورهای عربی نظیر عربستان که بر خواسته های ملت سوریه اصرار دارند چرا از خواسته های به حق مردمی در بحرین و یمن حمایت نمی کنند؟ تمام تلاش قطر و عربستان تکرار سناریوی لیبی در سوریه است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 35488
مرجع : خبرگزاری صدای افغان(آوا)- مشهد مقدس