توصيه مطلب
۰
 
حامدکرزی در واکنش به اهانت امریکایی ها به کلمه طیبه:
امریکا تحت نام جنگ علیه تروریسم، روان مردم افغانستان را به بازی می گیرد
تاریخ انتشار : جمعه ۱۷ سنبله ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۵۱

حامد کرزی رئیس جمهور پیشین افغانستان بی حرمتی به کلمهٔ طیبه از سوی نظامیان امریکایی مستقر در افغانستان را که ذریعه اوراق تبلیغاتی شان صورت گرفته و در بعضی مناطق کشور پخش گردیده است به شدیدترین الفاظ تقبیح نمود.

به گزارش خبرگزاری آوا، رئیس جمهور پیشین کشور بی حرمتی نیروهای امریکایی را جنگ روانی علیه مردم افغانستان خواند.

دو شب قبل نیروهای امریکایی در بگرام ولایت پروان از تصاویری را از طریق هوا پرتاب کرد که در آن تصاویر عکس یک شیر و یک سگ دیده می شود که شیر به شدت به طرف سگ در حرکت است.

تصاویری که در آن عکس سگ نقش بسته پرچم سفید و کلمه طبیه دیده شود و این مورد واکنش های زیادی را به دنبال داشت و نیروهای امریکایی از مردم افغانستان عذرخواهی کرده اند.

با این حال رئیس جمهور پیشین کشور با واکنش تندی افزوده است که ایالات متحده امریکا تحت نام جنگ علیه تروریسم با اینگونه اعمال تبلیغاتی در حقیقت روان مردم ستم دیدهٔ افغانستان را به بازی میگیرد.

حامد کرزی گفته است که ایالات متحده امریکا خاموشی ما مردم افغانستان را نباید ضعف ما تلقی کند بلکه این را باید بداند که با گذشت هر روز نفرت و انزجار مردم از حضور و خودسری های نیروهای خارجی در افغانستان رو به افزایش است و در صورت ادامه همچو اعمال، مسوولیت عواقب وخیم و خطرناک آن به دوش حکومت امریکا خواهد بود.

حامد کرزی رئیس جمهور پیشین کشور از ایالات متحده امریکا و نیروهای تحت فرمانش میخواهد تا از توهین و بی احترامی به ارزشهای دینی و عنعنات ملی افغانها جداً خودداری نمایند.

حامد کرزی در سالهای اخیر مخالف شدید عملکردهای نیروهای خارجی در افغانستان می باشد و هر از گاهی مخالفت خود را با کارکردهای نظامیان خارجی در کشور اعلام می کند.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 149500